Zapisz się!

Chcesz zapisać się na zajęcia lub zapisać swoje dziecko?

Możesz to zrobić na kilka sposobów:

  1. Poprzez E-MAIL (lesballetsdepologne@gmail.com) – prosimy o wysłanie swoich danych osobowych (imię nazwisko) oraz telefon kontaktowy. Do tego oczywiście informację na jakie zajęcia chcielibyście się zapisać. Dostaniecie od nas e-mail z potwierdzeniem oraz informacją o najbliższych zajęciach!
  2. TELEFONICZNIE (+48 795 567 612).
  3. W SIEDZIBIE Les Ballets de Pologne (w godzinach zajęć) na ul. Pieskowa Skała 15.

Masz pytania? Nie wiesz jakie zajęcia wybrać? Masz wątpliwości co do poziomu?

Śmiało możecie nas zapytać o wszystko na e-mail, telefon lub osobiście w siedzibie szkoły! Możecie też przejrzeć nasz FAQ – znajdziecie tam odpowiedzi na podstawowe pytania.

Oferta zajęć

KLASY BALETOWE

Propozycja dla dzieci od 8 roku życia, młodzieży oraz dorosłych, którzy szukają wymagających, regularnych zajęć z tańca klasycznego oraz technik uzupełniających. Wszystkie zajęcia w klasach są obowiązkowe (nie ma możliwości uczęszczania na wybrane lekcje). W klasach obowiązuje ustalony przez naszą Szkołę strój oraz uczesanie. Częstotliwość zajęć to od minimum 2 do 5 godzin tygodniowo (w zależności od klasy) – zawsze można dobrać dodatkowe zajęcia jeśli uczeń chce ćwiczyć częściej. Uczniowie klas kilka razy w roku biorą udział w Galach Baletowych zespołu Les Ballets de Pologne, na których mogą zaprezentować zdobyte umiejętności. Klasy obowiązuje specjalny regulamin oraz zasady nauki. W naszej Szkole mamy klasy dla dzieci i młodzieży oraz (NOWOŚĆ!) klasy dla osób dorosłych.

KLASY DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWE

KLASA 1 – dzieci i młodzież od 8 roku życia. Jest to klasa zupełnie od podstaw i żadne umiejętności nie są wymagane na początku (zawsze oczywiście są mile widziane). Zajęcia odbywają się w wymiarze 3 godzin tygodniowo (obowiązkowe są dwie lekcje klasy 1 w tygodniu oraz jedne zajęcia uzupełniające z kategorii OPEN do wyboru przez ucznia). Do tej klasy przyjmujemy również osoby w wieku kilkunastu lat, które nigdy nie ćwiczyły (lub ich styczność z baletem jest niewielka), ale chciałby spróbować swoich sił w nauce bardziej profesjonalnej.

KLASA 2 – dzieci i młodzież od 9 roku życia. Klasa ma zajęcia w wymiarze 3,5 godzin tygodniowo (dwie lekcje klasowe i jedne zajęcia uzupełniające z kategorii OPEN do wyboru). Klasa dla osób, które ćwiczą regularnie MINIMUM 1 rok co najmniej 3 godziny tygodniowo. Wymagana jest znajomość techniki point na poziomie minimum podstawowym.

KLASA 3 – młodzież od 12 roku życia. Klasa ma zajęcia w wymiarze minimum 5 godzin tygodniowo (2 lekcje klasowe 2h oraz modern).  Obowiązkowa jest technika point na poziomie co najmniej średniozaawansowanym dla dziewcząt. Do tej klasy zapraszamy osoby, które ćwiczą regularnie już co najmniej 3 lata.

KLASY DLA OSÓB DOROSŁYCH (16+)

KLASA 1 – zupełnie od podstaw, dla osób, które nie miały bądź miały niewielką styczność z tańcem klasycznym. Klasa ma zajęcia w wymiarze 3 godzin tygodniowo (dwie lekcje klasowe oraz jedne zajęcia uzupełniające do wyboru z kategorii OPEN).

KLASA 2 – dla osób na poziomie podstawowym/średniozaawansowanym. Nie jest wymagana technika point (będzie wprowadzona w trakcie roku nauki). Zapraszamy osoby, które ćwiczą regularnie już minimum rok czasu.

ZAJĘCIA OTWARTE – dla wszystkich chętnych!

BALET KLASYCZNY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY- OPEN (poziomy podstawowy, średniozaawansowany)

Lekcje tańca klasycznego dla wszystkich, którzy pragną zgłębiać tajniki tej techniki. Poziom podstawowy polecamy osobom, które nie miały lub miały niewielką styczność z baletem a poziom średniozaawansowany osobom, które opanowały już podstawy. Lekcja składa się z ćwiczeń przy drążki, na środku oraz skoków. Zapisać może się każdy – nie ma ograniczeń wiekowych!

CONDITIONING &STRETCH – OPEN (jeden poziom)

Zajęcia z tej techniki przeznaczone są zarówno dla młodzieży i dorosłych, tancerzy i osób nie mających z tańcem nic wspólnego. Na lekcji wzmacniamy mięśnie, rozciągamy się, wysmuklamy sylwetkę i pracujemy nad świadomością ciała. Pilates to świetne uzupełnienie treningu tancerzy jak i każdego, kto chce zadbać o swoją sylwetkę oraz formę.

BALET DLA DZIECI 4-6 lat  – OPEN

Zajęcia stworzone z myślą o naszych najmłodszych adeptach sztuki tańca mające na celu zapoznanie dzieci z podstawami tańca klasycznego. Na lekcji rozciągamy się, wzmacniamy ciało, uczymy podstawowych pozycji oraz ‚pas’ baletowych, wykonujemy również ćwiczenia rytmiczno-ruchowe, gramy i bawimy się w zabawy taneczne mające na celu zwiększenie świadomości ciała oraz koordynacji ruchowej u dzieci. Minimalny wiek aby rozpocząć naukę to 4 latka.

POINTY – OPEN (poziom podstawowy i średniozaawansowany)

Technika point czyli tańca w specjalnie stworzonych baletkach z twardym czubkiem to propozycja dla osób, które już mają doświadczenie w tańcu klasycznym i są wystarczająco silne. Poziom podstawowy jest dla osób, które będą dopiero rozpoczynać naukę lub mają niewielką styczność z tą techniką a poziom średniozaawansowany dla tych, którzy już swobodnie wykonują podstawowe elementy. Na zajęciach wzmacniamy nasze ciało oraz stopy, co ma na celu przygotowanie nas do tańca w pointach, uczymy się poprawnie zakładać i wiązać pointy a następnie przechodzimy do nauki ćwiczeń en pointe przy drążku, a z upływem czasu – na środku.

MASTERCLASS oraz SKOKI I PIRUETY

Lekcje teatralne dla tancerzy zawodowych, amatorów, freelancerów na poziomie zaawansowanym (od 18 roku życia).

Na zajęcia otwarte zapraszamy każdego, kto chce ćwiczyć – nie ma żadnych wymogów. Prosimy jedynie o wiadomość w celu dobrania odpowiedniego poziomu. Strój na zajęciach otwartych jest dowolny.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Nasza Szkoła oferuje również lekcje indywidualne (nauczyciel + uczeń) z techniki tańca klasycznego, repertuaru, baletu dla dorosłych, techniki point. Pomożemy Wam w nagraniu video na audycję, przygotowaniu do konkursu lub w nadrobieniu zaległości. Ceny za zajęcia indywidualne zaczynają się od 200 zł/60 minut (w zależności od nauczyciela, czasu trwania lekcji, terminu, języka w jakim prowadzona jest lekcja (oferujemy lekcje po polsku i po angielsku). O szczegóły prosimy pytać mailowo na lesballetsdepologne@gmail.com

STYPENDIA

Coroczne stypendia przyznawane są przez Dyrekcję naszej Szkoły na zakończenie roku szkolnego dla najbardziej utalentowanych uczniów KLAS BALETOWYCH, którzy wykazali się bardzo dobrą frekwencją, zachowaniem oraz poczynili bardzo duże postępy w nauce. Stypendium uprawnia każdego z uczniów do wyboru jednych dodatkowych zajęć (poza swoimi zajęciami obowiązkowymi) w każdym miesiącu (od września do czerwca włącznie) – bezpłatnie. Zajęcia w ramach stypendium mogą być tylko zajęciami grupowymi z kategorii OPEN trwającymi 60 minut (nie wliczają się zajęcia masterclass)

STYPENDYŚCI 2022/2023

1. Marianna Milczarek

2. Maksym Harton

3. Gabriela Boberek

3. Urszula Szerszenowicz