Grafik na sezon 2018/2019

Grafik na sezon 2018/2019

Witajcie,

Mamy dla Was już wstępny grafik zajęć w naszej Szkole w roku 2018/2019. Możecie się już zapisywać :)

Zapisy do klasy 3 i 4 (pre professional) – tylko po wstępnej audycji i rozmowie.

Nie ma możliwości uczęszczania do klasy tylko raz w tygodniu. Uczniowie klas muszą być obecni na wszystkich swoich zajęciach. Uczniowie klasy 3 i 4 muszą być obecni na wszystkich swoich zajęciach oraz zajęciach dodatkowych wyznaczonych przez pedagoga i próbach (osoby powyżej 11 lat).

Zapisy: lesballetsdepologne@gmail.com

grafik 20189

Balet w wakacje

Balet w wakacje

Nasz zespół zakończył już sezon teatralny ostatnim spektaklem „Korsarza”. Wakacje zbliżają się wielkimbaletwwak1i krokami i  większość z nas czeka przerwa od zajęć tanecznych oraz lekcji baletu. Jak przetrwać te dwa miesiące bez regularnych zajęć? My zapraszamy Was na warsztaty baletowe – 2 tygodnie w lipcu i 2 tygodnie w sierpniu. Nie ważne czy dopiero zaczynacie przygodę z tańcem czy jesteście już bardzo zaawansowani – każdy znajdzie zajęcia na odpowiednim dla siebie poziomie. Przez ten czas nie tylko utrzymacie ciało w dobrej formie, ale i nauczycie się nowych rzeczy, poprawicie swoją technikę. Podczas gdy w ciągu roku nie każdy jest w stanie chodzić na zajęcia codziennie to w wakacje zajęcia możecie mieć każdego dnia – 6 razy w tygodniu (lub nawet 12 pod rząd). Więcej informacji na temat naszych warsztatów znajdziecie w zakładce WAKACJE 2018. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc także nie zwlekajcie z zapisami (lesballetsdepologne@gmail.com) :)

A jeśli to Wam nie wystarczy i nadal martwicie się o utrzymanie dobrej formy w okresie wakacyjnym już niebawem przygotujemy Wam wpis co możecie zrobić samemu w domu aby nie stracić formy i kondycji!

Regularne zajęcia w naszej Szkole trwają do końca czerwca.

23 czerwca o godzinie 13:00 odbędzie się zakończenie roku dla wszystkich naszych uczniów klas baletowych (Klasa 1,2A,2B i 3)

Pamiętajcie też, że wyjątkowo we wtorek 12 czerwca nie odbywają się zajęcia – klasa 2A, balet (poziom średniozaawansowany) oraz pointy.

baletwwak2

 

Aktualności – czerwiec

Aktualności – czerwiec

Witajcie,

Poniżej przedstawiamy Wam terminy egzaminów w naszej Szkole:

18 czerwca Klasa 2B

20 czerwca Klasa 1

21 czerwca Klasa 2A

22 czerwca Klasa 3

Dni WOLNE w czerwcu to 7.06.2018 i 12.06.2018 – wtedy nasza Szkoła nie pracuje.

Pamiętajcie również o zapisach na WARSZTATY wakacyjne – ilość miejsc jest ograniczona a grupy powoli się zapełniają. Najlepiej zapisać się mailowo: lesballetsdepologne@gmail.com

MO2A4397

Za nami premiera „Korsarza”

Za nami premiera „Korsarza”

Witajcie,

Emocje już trochę opadły, my wróciliśmy już do normalnych prób i zajęć, bo przed nami nowe wyzwania w tym sezonie.

Bardzo dziękujemy wszystkim tancerzom i osobom zaangażowanym w przygotowanie „Korsarza”, którego premiera odbyła się 13 maja 2018, dziękujemy również naszej wspaniałej widowni – jak zawsze była to wielka przyjemność tańczyć dla Was! Mamy nadzieję, że spektakl Wam się spodobał, bo na pewno zajmie stałe miejsce w naszym repertuarze.

I chociaż było trochę nerwów (jak to zawsze bywa przed premierą) nasi tancerze stanęli na wysokości zadania. Nasz sezon teatralny powoli dobiega końca, ale pamiętajcie, że w wakacje w naszej Szkole będą odbywać się warsztaty baletowe – zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Jest to świetna okazja dla osób, które chciałyby nas bliżej poznać, sprawdzić jak uczymy lub są zainteresowane dołączeniem w przyszłości do naszej Szkoły i/lub zespołu. Więcej informacji znajdziecie w zakładce WAKACJE – grafik, cennik i wszystkie informacje.

A poniżej mała fotorelacja z premiery „Korsarza”:

 

_DSC2944

_DSC2935

_DSC2930

_DSC3029

_DSC3022

_DSC3011

_DSC2850

SAMSUNG CSC

_DSC2813

SAMSUNG CSC

Majówka za nami. Za kilka dni premiera „Korsarza”!

Majówka za nami. Za kilka dni premiera „Korsarza”!

Witajcie,

Długi weekend majowy już za nami. U nas bardzo dużo się działo i dzisiaj Wam o tym opowiemy. Nasi tancerze majówkę poświęcili głównie na próby do premiery „Korsarza”, ale nie tylko! Premiera już za tydzień, przygotowaliśmy więc kostiumy, dekoracje, rekwizyty i scenografię – jest tego wszystkiego w „Korsarzu” bardzo dużo. Zdecydowanie ten balet to przedstawienie wymagające zaangażowania wielu osób ze względu na ogromną ilość kostiumów oraz rekwizytów. Efekty naszej pracy będziecie mogli zobaczyć już 13 maja o 12:00 na ul. Głębockiej 66 w Białołęckim Ośrodku Kultury. Bilety można nabyć online ( https://www.ebilet.pl/klasyka/balet-taniec/balet-korsarz/ ) oraz w naszej Szkole (dla naszych uczniów mamy niższe ceny!)

3maj1

Jak sami widzicie czas spędzaliśmy nie tylko na sali. Zdjęcia zrobił nam Krzysztof Żerebiec, który już za tydzień zadebiutuje na scenie. Po raz pierwszy w balecie i to jeszcze w głównej roli! Jak myślicie, w jaką postać w „Korsarzu” się zamieni?

3maj2

Na sali też spędziliśmy wiele godzin doskonaląc choreografię!

DSC_0678

DSC_0705

„Korsarz” to balet dość rozbudowany wymagający dużej obsady, znajdziecie w nim zarówno choreografie klasyczne jak i taniec ludowy czy charakterystyczny oraz wiele ciekawych ról aktorskich. Zapraszamy Was już w najbliższą niedzielę!

 

Wakacyjne warsztaty baletowe 2018

Wakacyjne warsztaty baletowe 2018

Kochani,

Zgodnie z obietnicą mamy dla Was już grafik wakacyjny na LIPIEC oraz SIERPIEŃ!

Poniżej znajdziecie terminy, opisy, cennik oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące naszych zajęć. Zapisywać możecie się od teraz, najlepiej na e-mail: lesballetsdepologne@gmail.com

Jeżeli macie wątpliwości – do której grupy powinniście się zapisać, jak będą wyglądały zajęcia czy jakiekolwiek inne pytania – śmiało piszcie lub dzwońcie do nas, chętnie odpowiemy. A poniżej prezentujemy Wam grafik, opis oraz cennik!

Pamiętajcie o nadchodzącej premierze naszego najnowszego baletu „Korsarz” – już 13 maja 2018 o godzinie 12:00!

Bilety dostępne tutaj:

https://www.ebilet.pl/klasyka/balet-taniec/balet-korsarz/

grafikwakacje181

Z życia zespołu: Międzynarodowy Dzień Tańca

Z życia zespołu: Międzynarodowy Dzień Tańca

IDD181

Dziś obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Mimo tego, że jest majówka nasz zespół oraz Szkoła pracują ze IDD182względu na zbliżającą się premierę „Korsarza”. Aby uczcić nasze święto przygotowaliśmy dla Was małą relację z lekcji, prób oraz przygotowań do spektaklu. Wszystko znajdziecie na naszym Instagramie ( @lesballetsdepologne ) – koniecznie dajcie znać czy Wam się podoba i chcielibyście więcej tego typu relacji. Możecie obejrzeć krótkie fragmenty lekcji baletu w naszej Szkole jak i prób. Premiera „Korsarza” odbędzie się dokładnie za 2 tygodnie: 13 maja o godzinie 12:00 w Białołęckim Ośrodku Kultury na ul. Głębockiej 66 w Warszawie (bilety możecie zarezerwować na www.ebilet.pl lub kupić osobiście w naszej Szkole).

Pamiętajcie, że w ciągu następnych dni nasza Szkoła funkcjonuje według majówkowego planu (podany we wpisie poniżej) – większość lekcji odbywa się normalnie.

 

 

IDD183

 

Plan pracy naszej Szkoły podczas weekendu majowego

Plan pracy naszej Szkoły podczas weekendu majowego

Poniżej podajemy plan zajęć w trakcie długiego weekendu majowego:

SOBOTA 28.04SB2

9:45-11:00 Klasa 2 B

11:00-12:00 POINTY poziom śr.

NIEDZIELA 29.04

10:00-11:00 BALET poziom podstawowy

11:00-12:15 Klasa 3

PONIEDZIAŁEK 30.04

18:15-19:30 Klasa 2B

WTOREK 1.05

17:30-18:45 Klasa 2A

18:45-20:00 BALET poziom śr

20:00-20:30 POINTY poziom śr.

ŚRODA 2.05

NIE MA ZAJĘĆ

CZWARTEK 3.05

17:00-17:30 stretching

17:30-18:45 Klasa 2A

18:45-19:15 POINTY poziom podstawowy

19:15-20:30 BALET poziom śr

PIĄTEK 4.05

16:45-18:30 Klasa 3

SOBOTA 5.05

9:45-11:00 Klasa 2B

11:00-12:00 POINTY poziom śr

NIEDZIELA 6.05

10:00-11:00 BALET poziom podstawowy

11:00-12:15 Klasa 3

sb3

 

Le Corsaire czyli Korsarz

Le Corsaire czyli Korsarz

Już 13 maja 2018 o godzinie 12:00 po raz pierwszy zatańczymy dla Was nową pozycję w repertuarze – balet „Korsarz” korsarzA2_2018bok2znany również jako „Le Corsaire”. To jeden z najstarszych i najsłynniejszych baletów klasycznych. Niestety dość rzadko wystawiany w Polsce. Wszyscy tancerze znają wariacje oraz pas de deux z „Korsarza”, ale wielu z nich nie do końca wie o czym opowiada ta sztuka. Dużo osób mówi, że jest to balet długi, nudny i nie wiadomo o co w nim chodzi.

My chcielibyśmy zaproponować Wam „Korsarza” lekkiego w odbiorze, zrozumiałego dla małych i dużych widzów, z dużym poczuciem humoru i zachowaniem najbardziej istotnych scen oraz choreografii. 13 maja sami się przekonacie, ale do premiery jeszcze trochę czasu, a my chcielibyśmy Wam przybliżyć historię oraz kilka ciekawych faktów na temat tej produkcji. O czym więc opowiada ten balet?

„Korsarz” to historia o miłości (bo o czym innym może być balet:)?) między piratem Konradem a niewolnicą Medorą. Pewnego dnia Konrad wraz z innymi korsarzami przybywa na targ niewolników. Wśród wielu pięknych dziewcząt dostrzega jedną, która wyjątkowo przykuła jego uwagę – jest to Medora – najpiękniejsza niewolnica. Cena jakiej żąda handlarz jest jednak dla pirata zbyt wysoka i nie może wykupić dziewczyny. Konrad nie jest jedyną osobą, która oniemiała na widok Medory. Na targ przybył pasza Zeid poszukujący niewolnic do swojego haremu. Wybiera dwie najładniejsze: Gulnarę oraz Medorę i kupuje je od handlarza. Zrozpaczony Konrad oraz jego przyjaciel Ali postanawiają odbić Medorę. Napadają na powracającego z targu Zeida i uwalniają Medorę. Konrad zabiera ją do groty, gdzie piraci ukrywają wszystkie swoje skarby. Pasza Zeid pod karą śmierci nakazuje handlarzowi wyruszyć na poszukiwania dziewczyny i zwrócić mu Medorę.

Co się stanie dalej? Czy Konrad zdoła uchronić swoją ukochaną czy może pasza Zeid odzyska Medorę? Tego dowiecie się już 13 maja!

A teraz trochę ciekawostek dotyczących naszej produkcji.c10

„Korsarz” to zdecydowanie balet ‚kostiumowy’ – niektórzy z tancerzy mają po kilka kostiumów, a zmiany są tak szybkie, że czasami trwają nawet 40 sekund. Jak się domyślacie do takiej przebiórki tancerza zaangażowanych jest kilka osób. Oprócz wielu zmian kostiumów jest też wiele zmian scenografii – w ‚Korsarzu’ mamy aż 5 różnych scen (w tym niektóre powtarzają się aż dwa razy). Jeśli zastanawialiście się czy na scenę może wpłynąć statek a następnie zatonąć – może! Mimo bardzo dużej ilości scen, kostiumów i rekwizytów nie jest to długi balet – całość trwa około 80 minut i jest bardzo urozmaicona.

Nasze spektakle kierujemy głównie do dzieci, młodzieży i początkujących widzów – zależy nam aby widownia stała się częścią przedstawienia, dlatego jeśli lubicie się śmiać – to zdecydowanie powinniście zobaczyć naszego „Korsarza” – komiczne sceny aktorskie i aktorsko-taneczne na pewno Was rozbawią.

Oczywiście – „Korsarz” to chyba jeden z najbardziej popisowych baletów jaki istnieją, dlatego nie zabraknie popisowych wariacji, duetów i tańców grupowych w tym słynnej sceny z „Ożywionego Ogrodu” w wykonaniu tancerek. Jeśli lubicie oglądać piruety, wysokie skoki, podniesienia i ‚tricki’ sceniczne – widzimy się wkrótce!

BILETY są już w sprzedaży!

ONLINE (miejsca numerowane) na: https://www.ebilet.pl/klasyka/balet-taniec/balet-korsarz/

W siedzibie naszej Szkoły (30 zł – miejsca nienumerowane)

na GROUPONIE (podwójne zaproszenia): Groupon.pl

NA MIEJSCU przed spektaklem (miejsca nienumerowane) w cenie 40zł

w salonach sieci EMPIK (miejsca numerowane) w cenie 40zł

Do zobaczenia!

agatawisniewska

„Córka źle strzeżona” – czyli czego nie wiecie o balecie

„Córka źle strzeżona” – czyli czego nie wiecie o balecie

Kochani,

Ponieważ już w najbliższą niedzielę 22 kwietnia w Domu Kultury „Świt” o godzinie 11:00 tańczymy dla Was jeden z najzabawniejszych baletów, postanowiliśmy napisać dla Was kilka ciekawostek na temat „Córki źle strzeżonej” czyli „La Fille mal Gardee”. Zaczynamy!

 

W naszej wersji spektaklu występuje aż ponad 70 rekwizytów!IMG_9232

Są one niezbędne do zagrania wielu scen zarówno tanecznych jak i aktorskich i sprawiają, że balet jest naprawdę bardzo interesujący za równo dla najmłodszych dzieci jak i osób dorosłych. Jest wiele tańców, w których oprócz tancerzy tańczą wstążki, parasolki, sierpy i wiele innych ciekawych przedmiotów. Tancerze muszą mieć głowę na karku aby przygotować sobie wszystkie rekwizyty i nie zapomnieć o żadnym przedmiocie.

To jedna z naszych najdłuższych produkcji.

Jest to najdłuższy spektakl jaki posiadamy w repertuarze. Widzowie tego nie odczuwają, ponieważ w tym balecie nie ma chwili nudy, ale dla nas jest to duże wyzwanie. Tancerka, która tańczy główną bohaterkę – Lise jest na scenie łącznie przez około 65 minut a całość trwa około 80 minut. Ta produkcja zdecydowanie wymagała od nas najwięcej pracy jeśli chodzi o rekwizyty, sceny aktorskie i taneczne.

corkagrafika

Żywe zwierzęta.

W wielu największych teatrach na świecie w „Córce źle strzeżonej” występuje żywy kucyk. U nas takiego gościa na scenie nie będzie, ponieważ byłby to dla niego (i dla nas) chyba zbyt duży stres, ale niektóre zespoły wykorzystują do tego baletu również zwierzaki. W naszej produkcji zobaczycie za to tancerki, które zamienią się w…kury! Na pewno rozbawią Was do łez swoim popisowym tańcem!

Pas de Ruban22851302_10159448320240371_951009956_o

Czyli słynny duet ze wstążką w wykonaniu głównych bohaterów ma symbolizować ich miłość. Lise i Colas wykonują skomplikowane choreografie z udziałem różowej wstążki, która ma ich złączyć. Jeżeli uda im się poprawnie zawiązać wstążkę to znaczy, że do siebie pasują i są sobie przeznaczeni. Jak myślicie? Przyjdźcie do nas w niedzielę się przekonać! A wstążki pojawią się jeszcze w wielu innych momentach!

 

Rola Simone – wdowy23157802_10159474237600371_734287534_o

Rola Simone, czyli bogatej wdowy, matki Lise może być grana zarówno przez mężczyznę jak i kobietę. Sir Frederick Ashton w swojej wersji tego spektaklu obsadził jako matkę mężczyznę. Dzięki temu rola była jeszcze bardziej komiczna w odbiorze. Drugim powodem był fakt, że Ashton mimo swojego starszego wieku chciał nadal pozostać na scenie. Dlatego w wielu baletach tego choreografa możemy trafić na role żeńskie grane przez mężczyzn. Są to jednak zazwyczaj role bardziej aktorskie niż taneczne. Naszym zdaniem to bardzo ciekawy pomysł! A jak myślicie, kto u nas tym razem zatańczy ten charakter?

Wersji spektaklu jest wiele. Już w niedzielę zapraszamy Was do obejrzenia naszej. Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić i wyjdziecie z bananem na twarzy! Bilety dostępne są na www.dkswit.com.pl oraz przed spektaklem w kasach Domu Kultury „Świt” :)

Do zobaczenia!

_DSC9707