Premiera „Giselle” już 26 listopada

Jesteśmy już po otwarciu sezonu i pierwszym spektaklu „Córki źle strzeżonej”. Bardzo Wam dziękujemy za przybycie i ogromne wsparcie – wspaniale było tańczyć dla takiej widowni!

22810181_1509083312513074_226673711_o

Nasi tancerze i uczniowie spisali się wspaniale – tym bardziej, że był to w wielu przypadkach ich pierwszy spektakl z nami – mieliśmy więc kilka udanych debiutów. Po raz pierwszy też tańczyliśmy na scenie Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Głębockiej 66. Mamy nadzieję, że Wam również przypadła do gustu widownia i scena.

Teraz przygotowujemy się do bardzo ważnej dla nas premiery baletu „Giselle”, którą zatańczymy już za niecałe 5 tygodni, bo 26 listopada o 15:00 w Białołęckim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Was do obejrzenia, ponieważ jest to balet bardzo rzadko wystawiany w Polsce, a na liście baletów romantycznych zajmuje najwyższą pozycję.

„Giselle” to balet w dwóch kontrastowych aktach opowiadający historię wiejskiej dziewczyny o imieniu Giselle, która zakochuje się w chłopaku ze wsi. Nie wie jednak, że młodzieniec to nikt inny jak książę Albrecht  w przebraniu wieśniaka, który jest już zaręczony z księżną Batyldą. Dziewczyna z rozpaczy wpada w obłęd i umiera na zawał serca…

W akcie drugim przenosimy się na cmentarz, do Królestwa Wił – dziewcząt, które zmarły z powodu nieszczęśliwej miłości. Nie darują one życia żadnej istocie, która stanie na ich drodze. Nie zdaje sobie z tego sprawy Albrecht, który zrozpaczony przybywa na cmentarz odwiedzić mogiłę Giselle. Wiły otaczają młodzieńca i zmuszają go do tańca aby ten umarł z wyczerpania. Przybywa jednak nowa wiła – Giselle, która staje w jego obronie. Jeśli chcecie poznać zakończenie tej historii zapraszamy Was już 26 listopada o 15:00!

Warto zobaczyć „Giselle”, ponieważ tego baletu nie spotkacie często na scenie, a zdecydowanie jest to jedna z najpiękniejszych pozycji jakie zostały stworzone. Polecamy zarówno małym jak i dużym :)!

Bilety są dostępne na:

EBILET oraz GROUPON

DSC_5403

 

 

 

 

 

Październik w Les Ballets

Kochani,

Ponieważ bardzo dużo się u nas ostatnio dzieje chcemy Wam troszeczkę przybliżyć co się wydarzy w obecnym miesiącu!

W najbliższy weekend 7-8 października 2017 wypadają trzecie urodziny naszego zespołu Les Ballets de Pologne. Wraz z tancerzami będziemy je świętować między próbami, a dla naszych widzów przygotowujemy małą niespodziankę. Już wkrótce ogłosimy ją na Facebooku zespołu: https://www.facebook.com/Les-Ballets-de-Pologne-709084279186566/

Zachęcamy więc do śledzenia naszego Fanpage :)les_ballets_CórkaZleStrzezona2_2017_A2_2

22 października o godzinie 18:00 otwieramy sezon jednym z najpiękniejszych i najśmieszniejszych baletów klasycznych „Córką źle strzeżoną”. Zapraszamy Was serdecznie do Białołęckiego Ośrodka Kultury na ul. Głębockiej 66 w Warszawie. Po spektaklu nie odchodźcie zbyt szybko – chętnie spotkamy się z Wami w foyer!

Bilety dostępne tutaj:

https://www.ebilet.pl/rodzina/widowiska/corka-zle-strzezona/

oraz tutaj:

https://www.groupon.pl/deals/gl-fundacja-warsaw-ballet-theatre-3

Jak i w salonach sieci EMPIK!

 

Otworzyliśmy już również sprzedaż numerowanych miejsc na premierę „Giselle” oraz naszego tradycyjnego i świątecznego „Dziadka do orzechów”!

Zapraszamy na ebilet.pl oraz do salonów sieci EMPIK

Tutaj ‚Giselle': https://www.ebilet.pl/rodzina/widowiska/giselle/

Tutaj ‚Dziadek do orzechów': https://www.ebilet.pl/rodzina/widowiska/dziadek-do-orzechow/

Giselle_2017_A2

 

Zarówno zespół jak i dzieci z naszej Szkoły Baletowej pochłonięte są próbami do najbliższych produkcji. W każdym z baletów zobaczycie zarówno naszych tancerzy jak i uczniów. Mamy nadzieję, że do zobaczenia już wkrótce!

„Córka źle strzeżona” – już 22 października 2017

les_ballets_CórkaZleStrzezona2_2017_A2_2Zapraszamy serdecznie wszystkich na otwarcie naszego sezonu spektaklem „Córka źle strzeżona”! Tańczymy 22 października 2017 w Białołęckim Ośrodku Kultury na ul. Głębockiej 66 o 18:00.

Kogo zapraszamy szczególnie:)?

-dzieci (już od 3 roku życia) i młodzież

-tych, którzy lubią się śmiać i dobrze bawić

-rodzice, dorośli też się nie będą nudzić

„Córka źle strzeżona” to komedia baletowa w dwóch aktach. Opowiada o miłości między Lise – córką zamożne wdowy Simone i Colasem – ubogim wieśniakiem. Simone jednak nie podziela uczucia, którym darzy siebie dwójka zakochanych i usilnie próbuje rozdzielić parę. Znalazła już bowiem przyszłego męża dla swojej córki – Alana. Młodzieniec z bogatej rodziny jednak zupełnie nie podoba się Lise.

Na scenie wystąpią tancerze Les Ballets de Pologne oraz uczniowie naszej Szkoły Baletowej. Zobaczycie mnóstwo ciekawych postaci, wiele rekwizytów oraz przeróżne choreografie (od tańca kurczaków przez popisowe tańce solowe do słynnych pas de deux). Obiecujemy, że na tym balecie nie będziecie się nudzić nawet przez sekundę!

Bilety możecie nabyć w salonach sieci EMPIK oraz na https://www.ebilet.pl/rodzina/widowiska/corka-zle-strzezona/

Trwa również promocja na Grouponie na wszystkie nasze spektakle w pierwszej połowie sezonu:  https://www.groupon.pl/deals/gl-fundacja-warsaw-ballet-theatre-3

scena1

Wrzesień, pierwszy dzwonek czyli…idziemy do Szkoły Baletowej!

Kochani,

Ponieważ mamy już wrzesień i dostajemy od Was mnóstwo zapytań dotyczących nauki u nas, lekcji, zajęć, spektakli postanowiliśmy Wam troszkę o nas opowiedzieć. Zaczynamy!

Dla kogo są zajęcia w naszej Szkole?

-dzieci od 3 roku życia

-ambitna i utalentowana młodzież

-tancerze, miłośnicy tańca klasycznego, zaawansowani pasjonaci

-dorośli, osoby początkujące również takie, które nigdy z tańcem nie miały nic wspólnego

Nasza Szkoła przede wszystkim nastawiona jest na utalentowaną i ambitną młodzież. Szukamy osób, które chciałyby ed18osiągnąć bardzo wysoki poziom w tańcu klasycznym, są zainteresowane związaniem przyszłości z tańcem, chcą zdobywać doświadczenie sceniczne, wyjeżdżać na tournée, konkursy baletowe. Dla takich osób stworzyliśmy KLASY BALETOWE, w których dzięki stałemu składowi uczniów można bardzo dużo się nauczyć, robić ogromne postępy i rozwijać umiejętności. Każdy z uczniów może dobrać dodatkowe zajęcia uzupełniające takie jak: masterclass, pointy, stretching, repertuar, partnerowanie etc. Dodatkowo nasi uczniowie biorą czynny udział w spektaklach i koncertach. Najbardziej utalentowane osoby tańczą odpowiedzialne partie, które przygotowują na dodatkowym repertuarze, który dla naszych uczniów jest bezpłatny. Do klas uczęszczają osoby od 6 roku życia do 25 lat (granica wieku jest ruchoma, nie jest dla nas ważny wiek, ale zaangażowanie, pasja i talent). Aby sprawdzić zdobyte umiejętności uczniowie przystępują do egzaminów semestralnych oraz na zakończenie roku. Klasy liczą max 10 osób – jest to więc nauka w kameralnym gronie. Wszyscy bardzo dobrze się znają, zawierają przyjaźnie, organizujemy też częste wyjścia, pikniki, imprezy, sesje zdjęciowe i inne aktywności.

DOROŚLI stanowią również dużą i silną grupę w naszej Szkole. Ponieważ większość osób pracuje, studiuje i ma wiele innych obowiązków grafik dla dorosłych jest bardzo elastyczny. Można wykupić karnet na np. 4 lub 8 wejść i przyjść wtedy, kiedy będziemy mieli czas. Mamy grupy podstawowe, dla osób, które dopiero zaczynają naukę lub chcą wrócić do podstaw oraz grupy średniozaawansowane i zaawansowane dla tych, którzy już dłużej tańczą i chcą dalej się rozwijać. Tak samo jak osoby z klas każdy z dorosłych może dobrać zajęcia uzupełniające – pointy, stretching, masterclass. Osoby dorosłe również mają szansę występować w spektaklach i koncertach jeśli osiągną już odpowiedni poziom, mają czas i chęci poświęcić go na dodatkowe próby w weekendy. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednie zajęcia – bez względu na to czy chce tylko raz w tygodniu poćwiczyć czy uczęszcza na zajęcia codziennie. Wielu z naszych ‚dorosłych uczniów’ możecie regularnie podziwiać na scenie! Może teraz kolej na Was…?

Dla NAJMŁODSZYCH dzieci (wiek 3-7 lat) mamy zajęcie trwające 45 minut, na których bawimy się, uczymy DdO-51podstawowych pozycji i kroków baletowych, rozciągamy się, robimy przeróżne ćwiczenia koordynacyjno-ruchowe, rytmiczne jak również z elementami improwizacji. Na te zajęcia dzieci nie muszą posiadać wcześniejszego doświadczenia. Zabieramy ze sobą wygodny strój, uśmiech i do dzieła!

Jaki strój zabrać ze sobą na zajęcia?

– KLASY BALETOWE – mają strój z góry określony przez pedagoga. Na początku roku uzgadniamy jaki kostium i tuniczkę będzie miała dana klasa i robimy grupowe zamówienie. Jeśli ktoś dołączy później musi taki strój dokupić (podpowiemy co, gdzie i jak:)). Każdy z uczniów musi mieć miękkie baletki bawełniane z dwudzielną podeszwą, łososiowe rajstopy, włosy uczesane w kok. Na zimę i chłodne dni przydadzą się też ocieplacze (już niedługo wpis jak zrobić dobre i tanie ocieplacze samemu:)) – getry lub ciepłe rajstopy/spodnie i obcisły sweterek. Klasy mające zajęcia w pointach oczywiście muszą też mieć pointy i wkładki.

-NAJMŁODSZE DZIECI mają strój dowolny. Każde dziecko powinno jednak mieć baletki lub obuwie baletko-podobne. Mile widziane są body, spódniczki, getry :)

-DOROŚLI również mogą na zajęcia ubrać się dowolnie. Na pierwsze lekcje polecamy przyjść z tym co mamy w domu (gdyby jednak balet nie spodobał się zaoszczędzimy troszkę pieniędzy): skarpetki, legginsy/spodnie dresowe i t-shirt sprawdzą się doskonale. Jeśli jednak okazało się, ze balet to jest to możecie zaszaleć z baletkami, kostiumami, tuniczkami, ocieplaczami i inną garderobą baletową (o tym również przygotujemy Wam wpis:))!

Kiedy można przyjść na zajęcia w pointach?

Moment rozpoczęcia nauki tańca en pointe jest dla każdego indywidualny. Jeśli wcześniej nigdy nie mieliście point na ed17stopach lub jesteście początkujący najlepiej będzie po zwykłej lekcji baletu zapytać pedagoga kiedy i na jakie zajęcia z point możemy przyjść. Nie warto rozpoczynać nauki na własną rękę w domu, ponieważ zwyczajnie możecie zrobić sobie krzywdę lub niepoprawnie się nauczyć. Dobrym rozwiązaniem może być też umówienie się na lekcję indywidualną w celu nauki stania na pointach. Na takich zajęciach na pewno pedagog rozrobi Wam pointy, dopasuje do stopy, nauczy poprawnie je zakładać i zrobicie też kilka ćwiczeń. Po takiej lekcji możecie spokojnie dołączyć do grupy podstawowej i kontynuować naukę grupową:)

Absolutnie odradzamy przychodzenia w pointach na zajęcia jeśli nie uczyliście się jeszcze tańca klasycznego, kupowania point przez Internet, bez przymiarki, uczenia się stania en pointe na własną rękę.

Wiemy, że wielu z Was nie może się doczekać momentu założenia point i tańca w nich jednak aby było to zrobione ‚z głową’ najlepiej jest zrobić to pod okiem doświadczonej osoby.

Ile razy w tygodniu powinno się chodzić na zajęcia?

Jest to kwestia zupełnie indywidualna. Zajęcia 1 raz w tygodniu mogą być dobrym wyborem dla osób, które przychodzą zupełnie dla przyjemności, chcą się trochę poruszać i miło spędzić czas. Jeśli myślimy o intensywniejszej nauce, tańcu en pointe, występach na scenie zajęcia 2-3 razy w tygodniu powinny wystarczyć aby robić postępy. Jeżeli chcemy wiązać swoją przyszłość z tańcem, uczyć się naprawdę intensywnie, przygotować do audycji, konkursu itp. powinniśmy ćwiczyć 4-6 razy w tygodniu.egzamin1kl4

Pamiętajcie jednak, że nie zawsze więcej zajęć oznacza, że zrobimy większe postępy. Liczy się to, w jaki sposób wykorzystujemy czas spędzony na sali, czy wkładamy w lekcje 100%, czy rzeczywiście skupiamy się i staramy zapamiętać i ‚włożyć w życie” uwagi. Układając swój plan musicie też uwzględnić dni wolne od tańca, które są potrzebne na regenerację (psychiczną i fizyczną), odpoczynek i inne zajęcia. Przy zbyt dużej intensywności bardzo łatwo o wypalenie, zniechęcenie, depresję, kontuzje czy złe samopoczucie i zrażenie się do tańca.

Co trzeba zrobić aby występować na scenie?

Przede wszystkim wykazać, że się do tego nadajemy – fizycznie, psychicznie, artystycznie i technicznie :)! Nasz zespół składa się z osób, które uczą bądź uczyły się w naszej Szkole i jeśli będziecie się starać na pewno zauważymy Wasz potencjał i zaproponujemy udział w spektaklu czy koncercie!

IMG_0580

 

 

 

Jak przyszyć troczki do point?

Witajcie!

Już za kilka dni rozpoczynamy nowy rok szkolny w naszej Szkole Baletowej. Na pewno wielu z Was nie może się doczekać nowych zajęć, prób i spektakli. Niektórzy z Was będą też mieli pierwsze zajęcia w pointach – czyli twardych baletkach, które umożliwiają stanie na czubkach palców!

Dzisiaj, wraz z Karoliną – uczennicą Klasy 3 przygotowaliśmy więc dla Was mały poradnik jak dobrze przygotować pointy do tańca. Pamiętajcie, że trzeba to zrobić w domu przed pierwszą lekcją point! Jeśli przyjdziecie na zajęcia z pointami bez przyszytych gumek i troczków nie będziecie mogli w nich tańczyć!troczki1

 

Aby przyszyć troczki i gumki do point będą Wam potrzebne:

-nitka i igła

-gumki elastyczne (można kupić w pasmanterii lub sklepie tanecznym/baletowym)

-troczki (do kupienia w sklepie baletowym, ew. pasmanterii (te jednak nie zawsz sprawdzają się dobrze)

-nożyczki

-zapalniczka

Tak jak Karolina i wiele innych osób polecamy te rzeczy mieć zawsze ze sobą w pudełeczku czy małej kosmetyczce. Nigdy nie wiadomo kiedy mogą być potrzebne. Z doświadczenia wiemy, że troczek może się odpruć w najmniej oczekiwanym momencie, nawet 2 minuty przed wyjściem na scenę.

troczki2

Przyszywanie troczków i gumek rozpoczynamy od oznaczenia miejsca, w którym powinny być przyszyte.

Gumki przyszywamy bardzo blisko pięty – w niewielkiej odległości od szwy na tyle pięty. Zapobiegają one ześlizgiwaniu się satyny z pięt w trakcie tańca. Troczki za to przyszywamy dalej od pięty – na wysokości kostki lub lekko przed kostką. Miejsce przyszycia troczków można też wyznaczyć zginając materiał na pięcie (tak, jak pokazane na zdjęciu) – należy jednak uważać przy pointach z podeszwą 3/4 – wtedy ta odległość może być zbyt duża. Najlepiej przymierzyć pointę i troczki aby wizualnie ocenić, w którym miejscu wyglądają one najlepiej. Pamiętajcie, że gdy przyszyjemy troczki zbyt blisko przyszwy zakryją one naszą stopę i wpłynie to niekorzystnie na jej wygląd w baletce. Jeśli przyszyjemy je zbyt blisko pięty satyna po bokach będzie odstawać i nie będzie odpowiednio trzymana.

 

Długość gumek i troczek dobieramy indywidualnie. Gumki powinny dobrze trzymać stopę. Nie mogą jednak być zbyt ciasne i wbijające się. Troczki powinny oplatać nogę jeden lub dwa razy tak aby zawiązane były po wewnętrznej stronie w wgłębieniu za kostką. Zbyt grube lub długie troczki spowodują, ze nasza noga będzie wyglądać pulchnie i wizualnie zniknie piękna linia. Zbyt krótkie uniemożliwią prawidłowe zawiązanie pointy. W zależności od firmy troczków możemy dostać troczki już ucięte lub takie, które trzeba pociąć (jeśli tak – tniemy je najpierw na 4 równe kawałki – po przyszyciu możemy je odpowiednio skrócić tak aby ładnie wyglądały i były wygodne ). Przed przyszyciem troczków warto ich końcówki przypalić zapalniczką – wtedy nie będą się siepać.

troczki3

Mamy dla Was jeszcze kilka wskazówek i trików:

1 – NIĆ DENTYSTYCZNA – takiej nitki najlepiej jest używać do przyszywania troczków, gumek i innych rzeczy do point. Szanse odprucia są o wiele mniejsze niż przy zwykłej nitce.

2- Aby czubki point się nie niszczyły można kupić w sklepie baletowym specjalne skórki do naklejenia na czubek lub obszyć czubek na około lub w całości muliną. Dzięki temu pointy starczą nam na dłużej i zachowają estetyczny wygląd

3- Jeśli zmiękł nam czubek pointy możemy go uratować na 2 sposoby. pierwszym z nich jest spryskanie go lakierem do włosów i pozostawienie do wyschnięcia. Drugim jest wlanie do point kleju typu „Kropelka”. Kleju możemy też stosować do utwardzenia podeszwy.

4 – Jeżeli chcecie aby Wasze pointy wyglądały lepiej na scenie i nie błyszczały się możecie natrzeć je kalafonią – będą miały wtedy delikatny, różowi i matowy kolor.

Na dzisiaj to wszystko od nas! Jeśli chcecie więcej wpisów o pointach i trikach baletowych dajcie koniecznie znać w komentarzach:)!

Dziękujemy Karolinie za pomoc w napisaniu tego artykułu!

Pamiętajcie, że zajęcia startują już 1 września!

 

Co znajduje się w naszych torbach baletowych?

 

Wakacje zbliżają się ku końcowi, rok szkolny rozpocznie się lada chwila! U nas również 1 września rozpoczynamy nowy rok nauki w Szkole Baletowej i z tej okazji wraz z Zosią i Karoliną przygotowaliśmy dla Was nowy wpis. Na pewno każdy z uczniów i tancerzy zastanawia się co włożyć do swojej torby baletowej, co warto kupić, a na co lepiej nie tracić pieniędzy. Dzisiaj uczennice klasy 3 zaprezentują Wam swoje ulubione, praktyczne i przydatne akcesoria i troszkę o nich opowiedzą. Może coś Was zainspiruje…?Koniecznie dajcie też znać co znajduje się w Waszych niezbędnikach baletowych:)!

Zaczynamy!zosiakarolina1

W plecaku Zosi znajdziemy….

zosia1

Zosia do Szkoły dojeżdża rowerem dlatego najwygodniejszym rozwiązaniem okazał się pojemny plecak. Najważniejszą rzeczą, którą Zosia zawsze ma przy sobie są co najmniej 2 pary point: na wypadek gdyby jedne zalały się wodą, złamały się lub okazały się zbyt miękkie do tańca zawsze w pogotowiu jest druga para. W parze z pointami idą wkładki, które zawsze nosi przy sobie – „Wkładki do point są zbawieniem dla stóp. Nie wyobrażam sobie tańca bez nich”. Rajstopy i kostium baletowy to również nieodzowne części garderoby tancerki dzięki którym czuje się komfortowo i pięknie wygląda. Ulubione body Zosi pochodzi z Yumiko – „Wielką zaletą tej firmy jest to, że możemy całkowicie spersonalizować kostium zaczynając od kolorów, kończąc na materiale”. W plecaku znajdują się również miękkie baletki, których używa podczas rozgrzewki lub na początku lekcji aby przygotować stopy do pracy w pointach. Inną, równie ważną częścią garderoby są ocieplacze, które pomagają nam rozgrzać i utrzymać w cieple ciało podczas prób i lekcji. Zosia używa ich cały rok, nie tylko zimą. Wybrała spodnie typu ‚sauna’ firmy Bloch. Jako ocieplacz używa również koszulki, którą zakłada na rozgrzewkę i początek lekcji. Jest też czarna tuniczka, którą zakłada do kostiumu. Nie zabrakło również niezbędnika tancerki czyli nitki, igły i nożyczek, które bardzo często okazują się bardzo pomocne w trakcie zajęć, prób i spektakli. Można nimi przyszyć oderwany troczek, zszyć porwaną paczkę, obciąć satynę z czubka point… Dodatkowo Zosia zawsze ma przy sobie małą przekąskę oraz wodę.

Zajrzyjmy teraz do torebki Karoliny…

karolina1

 

Karolinie na zajęciach zawsze towarzyszy duża i pojemna torba treningowa. Mieszczą się w niej wszystkie niezbędne rzeczy podczas zajęć i prób. Podobnie jak u Zosi najważniejszą pozycję w torebce zajmują buty. Karolina ma zawsze trzy pary: ocieplacze firmy Bloch, które zakłada zawsze przed zajęciami lub w przerwie między próbami (bardzo dobrze rozgrzewają stopy i utrzymują ciepło), miękkie baletki, w których rozpoczyna lekcję (faworytem Karoliny są materiałowe baletki w dwudzielną podeszwą) oraz pointy (widoczne na zdjęciu: Bloch Aspiration).

karolina2

„Komfort ćwiczeń podczas zajęć zapewniają mi właśnie te 3 rzeczy. Kostium, rajstopy oraz tuniczka. Kostium jest w kolorze ciemnego różu/ fuksji, posiada na plecach delikatne zdobienia i guziczki. Z przodu ma cielista podszewkę na linii biustu. Rajstopy na zdjęciu  są koloru łososiowego. Od spodu,  rajstopy posiadają specjalna dziurę umożliwiająca  wygodna zmianę baletek na pointy podczas zajęć. Jest ona po to, by przy zmianie baletek na pointy móc założyć  wkładki.

Tuniczka podczas zajęć jest dodatkowym elementem, dzięki któremu wyglądamy jak prawdziwe baletnice. Czasem, gdy jest chłodniej , zakładam na siebie sweter, który zapewnia mi ciepło podczas rozgrzewki czy ćwiczeń.”

 

 

 

 

karolina3

„Podczas zajęć niezbędnym elementem jest woda. Nie tylko aby się napić, ale również po to by baletki czy pointy nie ślizgały się za bardzo podczas zajęć. Gdy jest taka potrzeba wylewam trochę wody przy moim miejscu pod drążkiem i delikatnie moczę baletki czy pointy, dzięki czemu dużo lepiej mi się ćwiczy. Wkładki do point są kolejna rzeczą bez której nie ruszam się na zajęcia. Zapewniają mi wygodne oraz dużo mniej bolesne ćwiczenie w pointach. Nosze ze sobą również mała szczotkę do włosów i pudełeczko, którego zawartość poznacie za chwilę.”

karolina4

 

„W środku pudełeczka znajduje się plaster, potrzebny do zabezpieczenia moich palców przed zajęciami na pointach. Jest tam tez igła i nitka, która nosze zawsze ze sobą w razie gdyby odpruł się jakiś element moich point. Często są tam tez małe nożyczki oraz bardzo dużo wsuwek i gumek do włosów. ”

 

 

 

 

 

 

Zapisy do Szkoły Baletowej – mały przewodnik

 

Kochani,

Mamy nadzieję, że wakacje spędziliście (lub jeszcze spędzacie) wspaniale. Nie mniej jednak zbliżają się one ku końcowi i wielu z Was planuje zapisać się na zajęcia w naszej Szkole. Tutaj kilka wskazówek jakie zajęcia wybrać oraz propozycji dla każdego z naszych uczniów :)

Tak prezentuje się nasz (mamy nadzieję, że już ostateczny) grafik zajęć na rok szkolny 2017/2018!

grafik 20178

1 – DZIECI 3-7 LAT na poziomie początkującym lub średniozaawansowanym zapraszamy na zajęcia w poniedziałki (16:30-17:15), piątki (16:00-16:45) – dla dzieci troszkę starszych (4-7 lat), soboty (11:00-11:45). Zajęcia dla dzieci są połączeniem zabawy z tańcem. Lekcja składa się z rozgrzewki, rozciągania, ćwiczeń wzmacniających, nauki podstawowych pozycji baletowych, ćwiczeń rytmicznych, zabaw i gier taneczno-ruchowych oraz improwizacji. Nie wymagamy żadnego wcześniejszego doświadczenia. Można wybrać ilość zajęć, na jakie dziecko uczęszcza w tygodniu. Na zajęciach dla najmłodszych dzieci obowiązuje strój: różowe body, spódniczka, rajstopki oraz baletki (nie przychodzimy w skarpetkach ani boso ze względu na bezpieczeństwo!)

2 – DZIECI 6-10 LAT, które chciałyby rozpocząć naukę tańca klasycznego bardziej na poważnie, marzą o występach na scenie w przyszłości oraz profesjonalnej nauce baletu zapraszamy do KLASY 1 (poniedziałek 17:15-18:15 oraz środa 16:30-17:30). Mile widziane są dzieci, które już uczęszczały na zajęcia taneczne, ale zapraszamy także utalentowane dzieci, które baletu nigdy się nie uczyły. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (nie ma możliwości chodzenia raz w tygodniu), dodatkowo w niektóre weekendy mogą odbywać się próby do spektakli lub koncertów, na które uczniowie muszą uczęszczać (w przeciwnym wypadku uczeń nie będzie występował). Na zajęciach obowiązuje ściśle określony strój przez pedagoga (ustalony na początku września).

3-DZIECI i MŁODZIEŻ 7-16 LAT mającą już styczność z tańcem klasycznym (także z techniką pointe) zapraszamy do KLASY 2 ( KLASA 2 A (dzieci 7-12 lat wtorki i czwartki 17:30-18:45) oraz KLASA 2 B (młodzież 9-16 lat poniedziałki 18:15-19:30 i soboty 9:45-11:00). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (nie ma możliwości uczęszczania raz), dodatkowo w niektóre weekendy będą odbywać się próby do spektakli oraz koncertów, na których uczniowie muszą być obecni (w przeciwnym razie nie będą występować). Na zajęciach obowiązuje ściśle określony strój. Zapisanie dziecka do klasy 2 możliwe jest tylko i wyłącznie po wcześniejszej audycji (lekcji próbnej, obejrzeniu dziecka, jego umiejętności oraz zdolności).

4-MŁODZIEŻ 11-20 LAT, która naukę tańca klasycznego traktuje bardzo poważnie, w przyszłości chciałaby być związana z tańcem zapraszamy do KLASY 3. W klasie 3 każdy uczeń ma indywidualnie ustalany plan zajęć (od 4 do 6 dni w tygodniu), wszyscy uczniowie biorą udział w spektaklach oraz koncertach (jako tancerze Les Ballets de Pologne). Na zajęciach Klasy 3 obowiązuje określony strój (piątek 16:45-18:30 oraz niedziela 11:00-12:15), na inne zajęcia dodatkowe oraz uzupełniające uczniowie mogą mieć dowolny kolor kostiumu. Przyjęcie do Klasy 3 jest możliwe tylko po okresie próbnym (uczęszczanie do naszej szkoły przez czas próbny 1-2 tygodnia lub na warsztaty) dzięki którym będziemy mogli obejrzeć kandydata i zdecydować o jego przyjęciu.

* WSZYSTKIE KLASY mają egzaminy semestralne oraz końcowe z tańca klasycznego oraz technik uzupełniających (jeśli na takie uczęszczają)

*STRÓJ obowiązujący w klasach będzie ustalony na początku września

* JEŚLI PRZEKROCZYLIŚCIE GRANICĘ WIEKU a chcielibyście chodzić do klasy baletowej nie zniechęcajcie się. Prosimy o kontakt z nami.

5-MŁODZIEŻ i DOROŚLI, którzy jeszcze nie mieli styczności z tańcem klasycznym zapraszamy do grup początkujących i podstawowych (środa 17:30-18:30 i niedziela 10:00-11:00). Nie wymagamy żadnych umiejętności, rozciągnięcia, znajomości nazw czy kroków, nie ma też żadnych wymogów co do stroju. Na pierwsze zajęcia weźcie ze sobą wygodne ubranie (dres lub legginsy i top czy t-shirt oraz baletki, ew. skarpetki) i to wystarczy! Do tych grup zapraszamy osoby już od 9 roku życia, nie ma górnej granicy :)

6-MŁODZIEŻ i DOROŚLI na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym zapraszamy na zajęcia we wtorki 18:45-20:00, czwartki 19:15-20:30 i soboty 11:45-13:00. Można chodzić na wybrane zajęcia raz, dwa lub trzy razy w tygodniu, strój na zajęciach jest dowolny. Na te zajęcia zapraszamy również uczniów klas 2 B i 3 jako dodatkowe lekcje.

*WSZYSCY UCZNIOWIE naszej Szkoły mogą wybrać dodatkowe zajęcia uzupełniające z point oraz stretchingu na odpowiednim dla siebie poziomie (doradzi Wam prowadzący). Dla uczniów klasy 2 i 3 niektóre z zajęć uzupełniających mogą być obowiązkowe.

zapisy3

 

 

 

Egzaminy końcowe w naszej Szkole Baletowej

Egzaminy końcowe w naszej Szkole Baletowej

Jesteśmy już po egzaminie z tańca klasycznego! Nasze uczennice z Klasy 1 spisały się doskonale! Wszystkim gratulujemy i życzymy udanych wakacji! Do końca czerwca zajęcia odbywają się zgodnie z planem na rok szkolny 16/17 :)!

egzamin1kl1

A w nowym roku spotykamy się już 1 września (lub na warsztatach wakacyjnych:))! Na warsztaty baletowe w lipcu zostały ostatnie miejsca – jeśli jeszcze się nie zapisaliście – nie czekajcie! Można też zapisywać się już na zajęcia w roku szkolnym 2017/2018 – czeka nas wiele nowości, niespodzianek, spektakli oraz koncertów!

Zapisy: lesballetsdepologne@gmail.com tel. 795 567 612

 

egzamin1kl9

egzamin1kl5

egzamin1kl3

egzamin1kl4

egzamin1kl6

egzamin1kl7

Wakacyjne nowości w Les Ballets

Wakacyjne nowości w Les Ballets

Rok szkolny 2016/2017 dobiega końca! W związku z tym przypominamy Wam o nadchodzących wydarzeniach!

 

22 czerwca (czwartek) o godzinie 18:00 Klasa 1 zdaje pierwszy egzamin z tańca klasycznego na zakończenie roku. Pamiętajcie aby być przed czasem! Uczniowie innych Klas oraz naszej Szkoły mogą wejść na egzamin w roli widza. Zapraszamy również rodziców oraz bliskich wszystkich uczniów Klasy 1. Egzamin jest zamknięty dla pozostałych osób z zewnątrz. Oceny za cały rok pracy zostaną rozdane tydzień po egzaminie.

18 czerwca (niedziela) w godzinach 12:30-15:00 odbędzie się sesja zdjęciowa na naszej sali baletowej otwarta dla wszystkich uczniów Szkoły oraz tancerzy Les Ballets. Zapraszamy każdego, kto ma czas i chęci. Weźcie ze sobą strój do ćwiczeń (lub kilka) :)!

15 czerwca (czwartek – Boże Ciało) nie odbywają się zajęcia wieczorne. Będzie jednak poranna lekcja klasyki o godzinie 11:00-12:15 – zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby razem z nami poćwiczyć :)!

1-6 lipca rozpoczynamy pierwszy blok warsztatów wakacyjnych. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc więc jeśli jeszcze się nie zapisaliście a chcecie troszkę intensywniej poćwiczyć w wakacje zapraszamy serdecznie!

fot. Olga Wieczorek

fot. Olga Wieczorek