O nas

Les Ballets

ZESPÓŁ BALETOWY

Les Ballets de Pologne to zespół baletowy utworzony przez Fundację Warsaw Ballet Theatre działający od roku 2014. Łączymy pracę profesjonalnych tancerzy, choreografów, pedagogów, uczniów i miłośników sztuki tańca. Efekty tej współpracy prezentujemy w spektaklach z repertuaru klasycznego. Naszym celem jest rozpowszechnianie sztuki tańca klasycznego, umożliwianie dalszego rozwoju tancerzom poprzez organizację warsztatów oraz udział w spektaklach. Jesteśmy pełni zapału oraz otwarci na nowe wyzwania. Poprzez tak zróżnicowaną strukturę chcemy pokazać, że nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń, a ciężką pracą i zaangażowaniem można wiele osiągnąć.

Istniejemy od października 2014 roku i od tego czasu w naszym repertuarze (który ciągle powiększamy i urozmaicamy) znalazły się balety takie jak: ‚Dziadek do orzechów’, ‚Śpiąca Królewna’, ‚Le Papillon’, ‚Kopciuszek’, ‚Córka źle strzeżona’, ‚Korsarz’, ‚Giselle’, „Don Kichot”, „Coppelia” oraz koncerty baletowe i gale. Zespół liczy ponad 30 tancerzy (w tym amatorzy, profesjonaliści oraz uczniowie)! Nasze spektakle kierujemy przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, którzy chcieliby bliżej spotkać się z tańcem, baletem, sztuką i muzyką.

Dołączenie do zespołu odbywa się po wstępnej audycji oraz okresie próbnym. Jeśli chciałbyś/chciałabyś z nami tańczyć skontaktuj się z nami mailowo bądź telefonicznie.

'Śpiąca Królewna'

SZKOŁA BALETOWA

Szkoła Baletowa

 

 Od września 2015 przy naszym zespole funkcjonuje Szkoła Baletowa oferująca zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, zarówno amatorów jak i tancerzy zawodowych. Oprócz podstawowych technik tańca prowadzimy również lekcje z technik uzupełniających. Zależy nam aby nasi uczniowie zdobywali doświadczenie pod okiem wybitnych pedagogów i nauczycieli, dzięki czemu nie tylko mogą realizować swoje taneczne marzenia, ale również rozwijać się i wyrastać na wspaniałych, wartościowych ludzi. Zajęcia prowadzone w małych grupach, kameralnej i przyjaznej atmosferze pozwalają nam na traktowanie każdego ucznia indywidualnie i zapewnienie mu możliwie najwyższej jakości edukacji tanecznej. Dodatkowo nasi uczniowie mają szansę na współpracę z zespołem baletowym, uczestnictwo w próbach, a czasami nawet spektaklach. Wszystkie zajęcia i lekcje odbywają się w naszym lokalu na ul. Pieskowa Skała 15. Zapraszamy zarówno osoby zainteresowane nauką baletu rekreacyjnie jak i te, które chciałyby związać swoją przyszłość z tańcem (klasy baletowe oraz programy pre-professional).

baletwwak1