FAQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące uczestnictwa w zajęciach i zapisów do naszej szkoły baletowej:

1. W co ubrać się na zajęcia?DSC_2027

Klasy mają strój obowiązujący na zajęciach określony przez prowadzącego. Na wszystkie zajęcia dla dorosłych, młodzieży i tancerzy strój jest dowolny. Ubierz się tak, aby było Ci wygodnie i abyś dobrze się czuł. Możecie przyjść ubrani ‘klasycznie’ baletowo czyli rajstopy/legginsy, baletki, kostium, tunika/spódnica lub bardziej na luzie, tutaj sprawdzi się top, legginsy, spodnie dresowe, skarpetki, pomysłów jest wiele. Odradzamy jednak przychodzenie na zajęcia baletu boso.

2.Chcę częściej ćwiczyć, ale moja grupa ma zajęcia tylko dwa razy w tygodniu…

Każde zajęcia możecie uzupełnić innymi technikami (pointy, wariacje, stretching) lub przyjść na dodatkową lekcję do innej grupy. Wiele zajęć w naszej szkole ma charakter ‘open’ – zapraszamy wszystkich bez względu na poziom! Porozmawiaj ze swoim pedagogiem – on na pewno doradzi Ci zajęcia, na które będziesz mógł chodzić i robić większe postępy.

4.Chcę przyjść na zajęcia, ale boję się, że sobie nie poradzę…DSC_0638

Nie ma czego się bać! Każdy, kto rozpoczynał swoją przygodę z tańcem był w podobnej sytuacji. Nasza szkoła oferuje zajęcia na różnym poziomie zaawansowania, każdy pedagog dostosuje poziom do grupy. Na początek najlepiej wybierać grupę z poziomem podstawowym – ćwiczenia są prostsze i wykonywane wolniej w związku z czym na pewno łatwiej będzie się nam połapać na pierwszych zajęciach, jest również więcej wyjaśniania i tłumaczenia konkretnych ćwiczeń.

5.Jaka jest granica wieku na zajęcia baletu? Czy nie jestem za stary/a?

Nie mamy górnej granicy wiekowej! Aby zacząć tańczyć dla przyjemności nigdy nie jest za późno. Na nasze zajęcia przychodzą osoby w różnym wieku i wszyscy robią postępy, cieszą się tańcem i mają ogromną satysfakcję z tego, co robią. Do grup dziecięcych przyjmujemy dzieci już od 4-go roku życia. W klasach również nie mamy sztywnych granic wiekowych – oczywiście są skierowane one do dzieci i młodzieży, ale w tych grupach również są ambitne osoby w wieku ok. 25 lat.

6.Czy zapisanie się do Szkoły Baletowej Les Ballets de Pologne jest równoznaczne z przyjęciem do

"Grand pas Classique"

„Grand pas Classique”

zespołu?

Nie. Zespół funkcjonuje oddzielnie od szkoły. Niemniej jednak większość naszych tancerzy wybieramy spośród uczniów Szkoły Baletowej Les Ballets de Pologne. W niektórych produkcjach czynny udział biorą dzieci z klas. Klasa 4 i 5 bierze obowiązkowo udział w większości produkcji Les Ballets de Pologne (niektórzy z uczniów są już tancerzami zespołu).

 

7.Chciałabym tańczyć na pointach, ale nigdy wcześniej tego nie robiłam…

Aby zacząć naukę tańca na pointach trzeba mieć już opanowane podstawy baletu. Odradzamy więc przychodzenie na lekcje techniki point osobom, które dopiero zaczynają tańczyć. Takie osoby zapraszamy na lekcje baletu na poziomie podstawowym bądź średniozaawansowanym. Jeśli ćwiczysz już dłuższy czas bez obaw możesz zapisać się na technikę point dla początkujących, gdzie nauczysz się wszystkiego od początku: ćwiczeń wzmacniających stopy, prawidłowego przygotowania i zakładania point, stania na nich oraz podstawowych ćwiczeń. Osoby mające już podstawy techniki point zapraszamy na lekcje dla zaawansowanych, które składają się w całości z ćwiczeń w pointach zarówno przy drążku jak i na środku. Nasi pedagodzy powiedzą Wam kiedy będziecie gotowi na taniec w pointach.

8. Bardzo chciałabym/chciałbym brać udział w spektaklach. Co powinnam/powinienem zrobić?

Co roku przyjmujemy nowe osoby do naszego zespołu spośród naszych uczniów. Każdy ‚kandydat’ aby tańczyć na stale w zespole powinien mieć już dobrze opanowaną technikę tańca klasycznego (oraz pointy – dla dziewcząt). Przede wszystkim poinformuj naszego pedagoga, że chciałbyś dołączyć do zespołu – wtedy będziemy w stanie Ci podpowiedzieć jakie warunki musisz spełnić aby z nami tańczyć. Nie mamy górnej granicy wiekowej. Dzieci w wieku poniżej 12 lat bierzemy pod uwagę tylko w niektórych, wybranych produkcjach po wcześniejszej audycji. Bardzo możliwe też, że prowadzący zauważy Twój potencjał i sami zaproponujemy Ci dołączenie do zespołu bądź udział w konkretnej produkcji (np. na próbę).

3maj2

 

9.Moje dziecko myśli o profesjonalnej karierze tancerza. Czy są zajęcia dla takich dzieci?DSC_0678

Tak. Wszystkie nasze zajęcia prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli i mają na celu umożliwienie dzieciom rozwoju fizycznego oraz artystycznego. Jest to świetne przygotowanie jeśli Państwa dziecko chciałoby zdawać egzaminy do ogólnokształcących szkół baletowych, szkół zagranicznych bądź kontynuować naukę w prywatnych szkołach baletowych na profesjonalnym poziomie. W naszej Szkole również posiadamy klasy, które skupiają się na przygotowaniu profesjonalnych tancerzy.

 

 

10. Wykupiłem/am karnet na cały miesiąc. Niestety nie jestem w stanie wykorzystać wszystkich zajęć.

Niestety nie zwracamy pieniędzy za wykupione karnety miesięczne. Istnieje jednak możliwość (po wcześniejszym uzgodnieniu oraz poinformowaniu szkoły) odrobienia opuszczonych zajęć w ramach innej lekcji w naszej szkole, ale w tym samym miesiącu, w którym wykupiony został karnet.

IDD181