Absolwenci

Strona poświęcona Absolwentom naszej Szkoły. Mamy nadzieję, że co roku będą dołączać tutaj nowe twarze.

 

1. Zofia Jabłońska – Absolwentka 2020 – obecnie uczennica Szkoły Baletowej w Humburgu Johna Neumeier’a

Zosia rozpoczęła swoją przygodę z tańcem w murach naszej Szkoły w sierpniu 2016 roku – zupełnie od podstaw. Była nie tylko uczennicą Szkoły, ale również tancerką zespołu Les Ballets de Pologne. Jej najważniejsze role to Gulnara w „Korsarzu”, Przyjaciółka Kitri w „Don Kichocie”, Królowa Kwiatów w „Dziadku do orzechów”, Moyne w „Giselle”, Królowa Driad w Don Kichocie, Biała Kotka w „Śpiącej Królewnie” oraz wiele, wiele innych. Mogliście ją podziwiać w praktycznie wszystkich naszych produkcjach baletowych – zarówno w rolach zespołowych jak i solistycznych. Zosia po niespełna 3,5 roku nauki u nas została zaakceptowana do prestiżowej Szkoły Baletowej w Hamburgu – tam właśnie będzie kontynuować swoją karierę taneczną. Życzymy jej samych sukcesów, bacznie obserwujemy i trzymamy kciuki!

 

_DSC0812

Zosia w wariacji „Wróżki Bzu” na Gali Baletowej Les Ballets de Pologne

 

2. Gabriela Paczkowska – Absolwentka 2021 – obecnie uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza (kl. V).

Gabrysia rozpoczęła naukę tańca klasycznego od początku istnienia naszej Szkoły czyli w 2015 roku. Była zarówno uczennicą Szkoły jak i tancerką naszego zespołu. Mogliście ją podziwiać m. in. w Tańcu Francuskim („Marcepan”) oraz Chińskim w „Dziadku do orzechów”, jako Amorka w „Don Kichocie”, wielu wariacjach solistycznych podczas naszych Gal (m. in. „Płomień Paryża”, „Śpiąca Królewna”) oraz układach zespołowych w „Giselle”, „Le Papillon”, „Kopciuszek”. Gabrysia jako jedyna zdała egzamin do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i została przyjęta do klasy V. Życzymy samych sukcesów oraz ogromnej radości i satysfakcji z tańca!