‚Le Papillon’ – witamy wiosnę!

Witajcie nasi drodzy czytelnicy i widzowie!

Przede wszystkim bardzo dziękujemy Wam za przybycie na nasze ostatnie w tym sezonie spektakle ‚Dziadek do orzechów’ oraz za miłą atmosferę w trakcie spektakli! W tym sezonie zatańczyliśmy aż 10 ‚Dziadków…’! Dlatego wiosnę powitamy nowym spektaklem!

12647018_935283496526406_124920766261990134_n

Przed nami wiele prób do ‚Le Papillon’ czyli ‚Motyla’!

Dlaczego ten balet jest wyjątkowy? Przede wszystkim jest to balet fantastyczny z epoki romantyzmu, do którego choreografię stworzyła Marie Taglioni. Historia jest większości osób nie znana, ale bardzo ciekawa (zapraszamy do działu ‚repertuar’ zakładka ‚Le Papillon’). ‚Le Papillon’ jest sztuką lekką, przyjemną w odbiorze i bardzo ‚świeżą’ przepełnioną tańcem i pantomimą. Jak w każdym balecie pojawia się miłość, walka dobra ze złem oraz dużo humoru. Idealny dla dzieci, młodzieży, dorosłych – każdy znajdzie w nim wiele interesujących postaci, zabawnych scen, popisowych wariacji tanecznych (zarówno tańce solowe, pas de deux (duety) oraz pas de trois (trójki)), piękne kostiumy z epoki romantyzmu. ‚Le Papillon’ będzie wystawiany przez Les Ballets jedynie 12 i 13 marca 2016 w Teatrze WARSawy i będzie to jedyna okazja aby zobaczyć ten spektakl! Jesteśmy w trakcie tworzenia nowej choreografii bazowanej na oryginale M. Taglioni. Nie można zapomnieć o ZJAWISKOWEJ muzyce Jacques’a Offenbach do jedynego baletu tego kompozytora jakim jest właśnie ‚Le Papillon’!

PREMIARA 12 marca 2016 12:00

Bilety na wszystkie cztery spektakle są jeszcze dostępne na http://www.teatrwarsawy.pl

generalna3

My tymczasem wracamy na salę baletową, czeka nas wiele pracy przed premierą. Nie zapomnijcie o naszym INSTAGRAMIE – @lesballetsdepologne – wstawiamy dużo filmików, zdjęć oraz ciekawostek!

Pamiętajcie też, że możecie przyjść na zajęcia do naszej Szkoły! Nie ważne na jakim jesteście poziomie i czy macie talent – nauczymy tańczyć każdego chętnego! I nic nie stoi na przeszkodzie aby w przyszłości razem z nami stanąć na scenie!

A w naszej Szkole nie tylko balet! Zapraszamy również na taniec dla dzieci, stretching, pilates, techniki uzupełniające i wspomagające!

Zostańcie z nami! Już niedługo wiele nowości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>