Oferta zajęć

 

KLASY BALETOWE

 

Propozycja dla dzieci od 6 roku życia, młodzieży a nawet dorosłych, którzy szukają wymagających, regularnych zajęć z tańca klasycznego oraz technik uzupełniających. Wszystkie zajęcia w klasach są obowiązkowe (nie ma możliwości _DSC1541uczęszczania na wybrane lekcje). W klasach obowiązuje ustalony przez pedagoga strój oraz uczesanie. Częstotliwość zajęć to od 2 x tyg (klasa 1) do 4 x tyg (klasa 4 i 5) – można dobrać jeszcze dodatkowe zajęcia jeśli uczeń chce ćwiczyć częściej. Uczniowie klas kilka razy w roku biorą udział w Galach Baletowych zespołu Les Ballets de Pologne, na których mogą zaprezentować zdobyte umiejętności. Klasy obowiązuje specjalny regulamin oraz zasady nauki. Więcej informacji można uzyskać mailowo: lesballetsdepologne@gmail.com

ZAJĘCIA OTWARTE – dla wszystkich chętnych!

BALET KLASYCZNY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY- OPEN (poziomy podstawowy, średniozaawansowany)

Lekcje tańca klasycznego dla wszystkich, którzy pragną zgłębiać tajniki tej techniki. Poziom podstawowy polecamy osobom, które nie miały lub miały niewielką styczność z baletem a poziom średniozaawansowany osobom, które opanowały już podstawy. Lekcja składa się z ćwiczeń przy drążki, na środku oraz skoków. Zapisać może się każdy – nie ma ograniczeń wiekowych!

PILATES + STRETCHING – OPEN (jeden poziom)

Zajęcia z tej techniki przeznaczone są zarówno dla młodzieży i dorosłych, tancerzy i osób nie mających z tańcem nic wspólnego. Na lekcji wzmacniamy mięśnie, rozciągamy się, wysmuklamy sylwetkę i pracujemy nad świadomością ciała. Pilates to świetne uzupełnienie treningu tancerzy jak i każdego, kto chce zadbać o swoją sylwetkę oraz formę.

BALET DLA DZIECI 4-6 lat i 7-11 lat – OPEN

Zajęcia stworzone z myślą o naszych najmłodszych adeptach sztuki tańca mające na celu zapoznanie dzieci z podstawami tańca klasycznego. Na lekcji rozciągamy się, wzmacniamy ciało, uczymy podstawowych pozycji oraz ‚pas’ baletowych, wykonujemy również ćwiczenia rytmiczno-ruchowe, gramy i bawimy się w zabawy taneczne mające na celu zwiększenie świadomości ciała oraz koordynacji ruchowej u dzieci. Minimalny wiek aby rozpocząć naukę to 3,5/4 latka.

POINTY – OPEN (poziom podstawowy i średniozaawansowany)

Technika point czyli tańca w specjalnie stworzonych baletkach z twardym czubkiem to propozycja dla osób, które już mają doświadczenie w tańcu klasycznym i są wystarczająco silne. Poziom podstawowy jest dla osób, które będą dopiero rozpoczynać naukę lub mają niewielką styczność z tą techniką a poziom średniozaawansowany dla tych, którzy już swobodnie wykonują podstawowe elementy. Na zajęciach wzmacniamy nasze ciało oraz stopy, co ma na celu przygotowanie nas do tańca w pointach, uczymy się poprawnie zakładać i wiązać pointy a następnie przechodzimy do nauki ćwiczeń en pointe przy drążku a z upływem czasu – na środku.

WARIACJE – OPEN (poziom podstawowy (wiek 8+) i zaawansowany (wiek 14+))

Wariacje czyli nauka najsłynniejszych choreografii solistycznych z baletów klasycznych. Na każdych zajęciach pracujemy nad wybraną przez pedagoga wariacją, uczymy się jej, a następnie doskonalimy i szlifujemy technikę oraz wyraz artystyczny. Na zajęcia można przyjść zarówno w pointach jak i w baletkach (zależy od stopnia zaawansowania uczestnika). Na poziomie podstawowym ćwiczymy wariacje mniej wymagające jeśli chodzi o techniką a na zaawansowanym wariacje wymagające techniczne.

MODERN – OPEN

Zajęcia dla każdego, kto swój trening chce uzupełnić o taniec współczesny. Na zajęciach uczymy się zarówno techniki jak i doskonalimy choreografię.

JOGA – OPEN

Zajęcia z jogi dynamicznej dla każdego, kto chce zadbać o dobre samopoczucie oraz dzienną dawkę ruchu. Lekcja składa się z ćwiczeń na matach i przy drążku.

JAZZ dla dzieci (wiek 7+)

Zajęcia z tańca jazzowego dla dzieci i młodzieży. Na lekcjach będziemy doskonalić technikę, uczyć się nowych elementów oraz choreografii.

Na zajęcia otwarte zapraszamy każdego, kto chce ćwiczyć – nie ma żadnych wymogów. Prosimy jedynie o wiadomość w celu dobrania odpowiedniego poziomu. Strój na zajęciach otwartych jest dowolny.

ZAPISY: lesballetsdepologne@gmail.com bądź telefonicznie