Opis zajęć

OPIS ZAJĘĆ w roku szkolnym 2018/2019

Plan może ulec jeszcze niewielkim zmianom

Zapisy: lesballetsdepologne@gmail.com

grafik 20189

ed3KLASY BALETOWE: zajęcia dla dzieci i młodzieży, którzy myślą o tańcu klasycznym poważniej. Dzieci uczęszczające do klas baletowych muszą być obecne na wszystkich zajęciach dla nich wyznaczonych (nie ma możliwości uczęszczania na zajęcia kiedy się chce). Uczniowie klas 3 i 4 (programu pre-professional) są zobowiązani również do udziału w spektaklach oraz występów scenicznych. Uczniowie klas 1 i 2 mogą (ale nie muszą) również brać udział w audycjach i naborach do spektakli. Uczniowie klas zdają egzamin roczny z: tańca klasycznego (Klasa 1), tańca klasycznego oraz techniki pointe (Klasa 2), tańca klasycznego, techniki pointe, wariacji oraz partnerowania (Klasa 3 i 4 – pre-professional). Dzieci w klasach są zobowiązane do przestrzegania zasad dotyczących ubioru.

Klasa 1 (2 x tyg.)

Wiek: dzieci w wieku 6-9 lat

Limit osób: 10-12 osób

Klasa 1

Klasa 1

Strój:  dziewczynki – body oraz spódniczka wyznaczone przez pedagoga, łososiowe baletki z gumką elastyczną, łososiowe rajstopy, chłopcy – biała dopasowana do ciała koszulka lub T-shirt, czarne rajstopy/legginsy oraz czarne baletki. Dodatkowo każdy z uczniów powinien posiadać: ocieplacze (sweterek, spodnie/legginsy ocieplające), małą kosmetyczkę zawierającą: nitkę, igłę, akcesoria do włosów (wsuwki, gumki, spinki), plaster, chusteczki, wodę i mały ręcznik. NIE KUPUJEMY POINT - każdy z uczniów z osobna zostanie poinformowany kiedy pointy powinien zakupić. Włosy powinny być upięte w kok.

Opis zajęć: zajęcia dla dzieci, które chcą zacząć swoją przygodę z baletem na poważnie. Lekcja składa się z rozgrzewki (rozciąganie oraz ćwiczenia wzmacniające), ćwiczeń przy drążku oraz na środku. Technika pointe może być wprowadzona w II semestrze nauki. Chętne dzieci mogą uzupełnić swoją edukację o zajęcia ze stretchingu (dodatkowo w czwartek). Dzieci z Klasy 1 mają możliwość udziału w audycjach do niektórych produkcji baletowych Les Ballets de Pologne.

Klasa 2 (2 x tyg.)

Wiek: 7-12 lat

Limit osób: 10-12 osób

Strój: dziewczynki – body i spódniczka wyznaczone przez pedagoga, łososiowe baletki z gumką elastyczną lub

Klasa 2B

Klasa 2B

troczkami, łososiowe rajstopy, łososiowe pointy z troczkami oraz gumką elastyczną (oraz wkładkami do point), chłopcy – biała dopasowana do ciała koszulka lub T-shirt, czarne rajstopy/legginsy oraz czarne baletki. Dodatkowo każdy z uczniów powinien posiadać: ocieplacze (sweterek, spodnie/legginsy ocieplające), małą kosmetyczkę zawierającą: nitkę, igłę, akcesoria do włosów (wsuwki, gumki, spinki), plaster, chusteczki, wodę i mały ręcznik. Włosy dziewczynki upinają w kok.

Opis zajęć: zajęcia dla dzieci, które kontynuują naukę tańca klasycznego i traktują ją bardzo poważnie. Lekcja składa się z rozgrzewki, ćwiczeń przy drążku, na środku oraz techniki pointe. Dzieci z Klasy drugiej mogą uzupełnić swoją edukację o zajęcia ze stretchingu (obowiązkowe dla wyznaczonych osób), point (obowiązkowe dla wyznaczonych osób). Dzieci z Klasy 2 mają możliwość udziału w audycjach do niektórych produkcjach baletowych Les Ballets de Pologne.

Klasa 3 i 4 (pre-professional)

Klasa 3 – minimum 3 x tyg.

Klasa 4 – minimum 4 x tyg.

Wiek: 12-25 latSB2

Limit osób: 8-10 osób

Strój: dziewczynki – body i spódniczka wyznaczone przez pedagoga, baletki z gumką bądź troczkami, pointy z troczkami (oraz wkładki do point), rajstopy łososiowe (najlepiej z dziurami do point), chłopcy – biała dopasowana do ciała koszulka lub T-shirt, czarne rajstopy/legginsy oraz czarne baletki. Dodatkowo każdy z uczniów powinien posiadać: ocieplacze (sweterek, spodnie/legginsy ocieplające), małą kosmetyczkę zawierającą: nitkę, igłę, akcesoria do włosów (wsuwki, gumki, spinki), plaster, chusteczki, wodę i mały ręcznik. Włosy dziewczynki upinają w kok.

Opis zajęć: zajęcia na zaawansowanym poziomie dla osób wiążących swoją przyszłość z tańcem. Zajęcia obowiązkowe dla Klas 3 i 4 oprócz regularnych lekcji to partnerowanie oraz technika point (dla dziewcząt). Uczniowie mogą przychodzić również na wszystkie średniozaawansowane oraz zaawansowane lekcje jak i techniki uzupełniające. Wszyscy uczniowie z Klasy 4 należą do zespołu Les Ballets de Pologne i biorą czynny udział w spektaklach oraz występach scenicznych. Uczniowie Klasy 3 biorą udział w większości produkcji. Dołączenie do Klasy 3 lub 4 może się odbyć tylko po wcześniejszym obejrzeniu kandydata na lekcji. Ze względu na próby do spektakli uczniowie programów pre-professional muszą być dyspozycyjni w weekendy.

"Chopiniana"

„Chopiniana”

ZAJĘCIA OTWARTE: zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych na każdym poziomie zaawansowania. W przeciwieństwie do Klas nie obowiązuje żaden strój, egzaminy. Można również wybrać zajęcia, na które chcemy uczęszczać:

Balet dla dzieci:

Zajęcia taneczne dla najmłodszych (grupy 3-5 lat oraz 4-7 lat), na których rozciągamy się, wzmacniamy mięśnie, uczymy się podstawowych pozycji i kroków baletowych, bawimy się w różnorodne zabawy ruchowe i rytmiczne oraz gry. Zapraszamy dzieci, które rozpiera energia, uwielbiają ruch, muzykę, zabawę!

DSC_0455

 

Balet dla dorosłych:

Lekcja baletu otwarta dla każdego, kto chciałby spędzić aktywnie czas przy muzyce. Oferujemy zajęcia na każdym poziomie zaawansowania. Zapraszamy do drążka osoby, które już ćwiczą oraz te, które dopiero chcą rozpocząć naukę, profesjonalistów, tancerzy i uczniów – każdy znajdzie odpowiedni poziom do swoich umiejętności :)

26828036_10159783311680371_736050503_o

 

Stretching:

Zajęcia otwarte dla wszystkich: tancerzy, osób nie związanych z tańcem, uczniów. Intensywne zajęcia łączące elementy pilatesu, stretchingu baletowego oraz ćwiczeń wzmacniających. Idealne uzupełnienie naszego treningu bez względu na to czy tańczymy zawodowo czy rekreacyjnie.

Pointy:

Zajęcia w całości poświęcone technice point. Oferujemy bloki zarówno godzinne jak i 30 minutowe (dla osób początkujących, które jeszcze nie czują się na siłach wytrzymać godzinę). Zajęcia są otwarte dla każdego: uczniów, dorosłych, dzieci, tancerzy.

ed17

Nadal nie wiesz jakie zajęcia wybrać?

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie – chętnie doradzimy!