Oferta zajęć

 

KLASY BALETOWE

 

Propozycja dla dzieci od 8 roku życia, młodzieży oraz dorosłych, którzy szukają wymagających, regularnych zajęć z tańca klasycznego oraz technik uzupełniających. Wszystkie zajęcia w klasach są obowiązkowe (nie ma możliwości _DSC1541uczęszczania na wybrane lekcje). W klasach obowiązuje ustalony przez naszą Szkołę strój oraz uczesanie. Częstotliwość zajęć to od minimum 2 do 5 godzin tygodniowo (w zależności od klasy) – zawsze można dobrać dodatkowe zajęcia jeśli uczeń chce ćwiczyć częściej. Uczniowie klas kilka razy w roku biorą udział w Galach Baletowych zespołu Les Ballets de Pologne, na których mogą zaprezentować zdobyte umiejętności. Klasy obowiązuje specjalny regulamin oraz zasady nauki. W naszej Szkole mamy klasy dla dzieci i młodzieży oraz (NOWOŚĆ!) klasy dla osób dorosłych.

KLASY DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWE

KLASA 1 – dzieci i młodzież od 8 roku życia. Jest to klasa zupełnie od podstaw i żadne umiejętności nie są wymagane na początku (zawsze oczywiście są mile widziane). Zajęcia odbywają się w wymiarze 3 godzin tygodniowo (obowiązkowe są dwie lekcje klasy 1 w tygodniu oraz jedne zajęcia uzupełniające z kategorii OPEN do wyboru przez ucznia). Do tej klasy przyjmujemy również osoby w wieku kilkunastu lat, które nigdy nie ćwiczyły (lub ich styczność z baletem jest niewielka), ale chciałby spróbować swoich sił w nauce bardziej profesjonalnej.

KLASA 2 – dzieci i młodzież od 9 roku życia. Klasa ma zajęcia w wymiarze 3,5 godzin tygodniowo (dwie lekcje klasowe i jedne zajęcia uzupełniające z kategorii OPEN do wyboru). Klasa dla osób, które ćwiczą regularnie MINIMUM 1 rok co najmniej 3 godziny tygodniowo. Wymagana jest znajomość techniki point na poziomie minimum podstawowym.

KLASA 3 – młodzież od 12 roku życia. Klasa ma zajęcia w wymiarze minimum 5 godzin tygodniowo (2 lekcje klasowe 2h oraz modern).  Obowiązkowa jest technika point na poziomie co najmniej średniozaawansowanym dla dziewcząt. Do tej klasy zapraszamy osoby, które ćwiczą regularnie już co najmniej 3 lata.

KLASY DLA OSÓB DOROSŁYCH (16+)

KLASA 1 – zupełnie od podstaw, dla osób, które nie miały bądź miały niewielką styczność z tańcem klasycznym. Klasa ma zajęcia w wymiarze 3 godzin tygodniowo (dwie lekcje klasowe oraz jedne zajęcia uzupełniające do wyboru z kategorii OPEN).

KLASA 2 – dla osób na poziomie podstawowym/średniozaawansowanym. Nie jest wymagana technika point (będzie wprowadzona w trakcie roku nauki). Zapraszamy osoby, które ćwiczą regularnie już minimum rok czasu.

ZAJĘCIA OTWARTE – dla wszystkich chętnych!

BALET KLASYCZNY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY- OPEN (poziomy podstawowy, średniozaawansowany)

Lekcje tańca klasycznego dla wszystkich, którzy pragną zgłębiać tajniki tej techniki. Poziom podstawowy polecamy osobom, które nie miały lub miały niewielką styczność z baletem a poziom średniozaawansowany osobom, które opanowały już podstawy. Lekcja składa się z ćwiczeń przy drążki, na środku oraz skoków. Zapisać może się każdy – nie ma ograniczeń wiekowych!

CONDITIONING &STRETCH – OPEN (jeden poziom)

Zajęcia z tej techniki przeznaczone są zarówno dla młodzieży i dorosłych, tancerzy i osób nie mających z tańcem nic wspólnego. Na lekcji wzmacniamy mięśnie, rozciągamy się, wysmuklamy sylwetkę i pracujemy nad świadomością ciała. Pilates to świetne uzupełnienie treningu tancerzy jak i każdego, kto chce zadbać o swoją sylwetkę oraz formę.

BALET DLA DZIECI 4-6 lat  – OPEN

Zajęcia stworzone z myślą o naszych najmłodszych adeptach sztuki tańca mające na celu zapoznanie dzieci z podstawami tańca klasycznego. Na lekcji rozciągamy się, wzmacniamy ciało, uczymy podstawowych pozycji oraz ‚pas’ baletowych, wykonujemy również ćwiczenia rytmiczno-ruchowe, gramy i bawimy się w zabawy taneczne mające na celu zwiększenie świadomości ciała oraz koordynacji ruchowej u dzieci. Minimalny wiek aby rozpocząć naukę to 4 latka.

POINTY – OPEN (poziom podstawowy i średniozaawansowany)

Technika point czyli tańca w specjalnie stworzonych baletkach z twardym czubkiem to propozycja dla osób, które już mają doświadczenie w tańcu klasycznym i są wystarczająco silne. Poziom podstawowy jest dla osób, które będą dopiero rozpoczynać naukę lub mają niewielką styczność z tą techniką a poziom średniozaawansowany dla tych, którzy już swobodnie wykonują podstawowe elementy. Na zajęciach wzmacniamy nasze ciało oraz stopy, co ma na celu przygotowanie nas do tańca w pointach, uczymy się poprawnie zakładać i wiązać pointy a następnie przechodzimy do nauki ćwiczeń en pointe przy drążku, a z upływem czasu – na środku.

MASTERCLASS oraz SKOKI I PIRUETY

Lekcje teatralne dla tancerzy zawodowych, amatorów, freelancerów na poziomie zaawansowanym (od 18 roku życia).

Na zajęcia otwarte zapraszamy każdego, kto chce ćwiczyć – nie ma żadnych wymogów. Prosimy jedynie o wiadomość w celu dobrania odpowiedniego poziomu. Strój na zajęciach otwartych jest dowolny.

ZAPISY: lesballetsdepologne@gmail.com bądź telefonicznie