O nas

Les Ballets

ZESPÓŁ BALETOWY

Les Ballets de Pologne to nowopowstały zespół baletowy utworzony przez Fundację Warsaw Ballet Theatre. Łączymy pracę profesjonalnych tancerzy, choreografów, pedagogów oraz amatorów, uczniów i miłośników tej sztuki. Efekty tej współpracy prezentujemy w spektaklach z repertuaru klasycznego. Naszym celem jest rozpowszechnianie sztuki tańca klasycznego, umożliwianie dalszego rozwoju tancerzom poprzez organizację warsztatów oraz udział w spektaklach. Jesteśmy pełni zapału oraz otwarci na nowe wyzwania. Poprzez tak zróżnicowaną strukturę chcemy pokazać, że nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń, a ciężką pracą i zaangażowaniem można osiągnąć wszystko.

Istniejemy od października 2014 roku i od tego czasu w naszym repertuarze znalazły się balety takie jak: ‚Dziadek do orzechów’, ‚Śpiąca Królewna’, ‚Le Papillon’, ‚Kopciuszek’, ‚Córka źle strzeżona’, ‚Korsarz’, ‚Giselle’ oraz koncerty baletowe i gale. Zespół liczy ponad 30 tancerzy (w tym amatorzy, profesjonaliści oraz uczniowie)! Nasze spektakle kierujemy przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, którzy chcieliby bliżej spotkać się z tańcem, baletem, sztuką i muzyką.

'Śpiąca Królewna'

SZKOŁA BALETOWA

Szkoła Baletowa

 

 Od września 2015 przy naszym zespole funkcjonuje Szkoła Baletowa oferująca zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, zarówno amatorów jak i tancerzy zawodowych. Oprócz podstawowych technik tańca prowadzimy również lekcje z technik uzupełniających. Zależy nam aby nasi uczniowie zdobywali doświadczenie pod okiem wybitnych pedagogów i nauczycieli, dzięki czemu nie tylko mogą realizować swoje taneczne marzenia, ale również rozwijać się i wyrastać na wspaniałych, wartościowych ludzi. Zajęcia prowadzone w małych grupach, kameralnej i przyjaznej atmosferze pozwalają nam na traktowanie każdego ucznia indywidualnie i zapewnienie mu możliwie najwyższej jakości edukacji tanecznej. Dodatkowo nasi uczniowie mają szansę na współpracę z zespołem baletowym, uczestnictwo w próbach, a czasami nawet spektaklach. Wszystkie zajęcia i lekcje odbywają się w naszym lokalu na ul. Cypryjskiej 4 na Mokotowie. Zapraszamy zarówno osoby zainteresowane nauką baletu rekreacyjnie jak i te, które chciałyby związać swoją przyszłość z tańcem (programy pre-professional).

baletwwak1