O nas

ZESPÓŁ BALETOWYLes Ballets

Les Ballets de Pologne to nowopowstały zespół baletowy utworzony przez Fundację Warsaw Ballet Theatre. Łączymy pracę profesjonalnych tancerzy, choreografów, pedagogów oraz amatorów, uczniów i miłośników tej sztuki. Efekty tej współpracy prezentujemy w spektaklach z repertuaru klasycznego. Naszym celem jest rozpowszechnianie sztuki tańca klasycznego, umożliwianie dalszego rozwoju tancerzom poprzez organizację warsztatów oraz udział w spektaklach. Jesteśmy pełni zapału oraz otwarci na nowe wyzwania. Poprzez tak zróżnicowaną strukturę chcemy pokazać, że nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń, a ciężką pracą i zaangażowaniem można osiągnąć wszystko.

Les Balleta de Pologne istnieje od października 2014 roku. W naszym repertuarze znalazły się już takie pozycje jak: „Dziadek do orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Le Papillon”, „Kopciuszek”, „Córka źle strzeżona” – cały czas poszerzamy repertuar! Zespół liczy ponad 30 tancerzy w tym tancerzy zawodowych, uczniów szkół baletowych, praktykantów oraz miłośników sztuki tańca. W spektaklach czynnie biorą udział dzieci ze Szkoły Baletowej Les Ballets de Pologne. Nasze balety kierujemy przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, którzy chcieliby bliżej spotkać się z tańcem, baletem, sztuką i muzyką. Większość przedstawień wystawiana jest w Warszawie, ale w każdym sezonie jeździmy również do innych miast Polski z produkcjami z naszego repertuaru!

DdO-51

SZKOŁA BALETOWA

Szkoła Baletowa

 

 Od września 2015 przy naszym zespole funkcjonuje Szkoła Baletowa oferująca zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, zarówno amatorów jak i tancerzy zawodowych. Oprócz podstawowych technik tańca prowadzimy również lekcje z technik uzupełniających. Zależy nam aby nasi uczniowie zdobywali doświadczenie pod okiem wybitnych pedagogów i nauczycieli, dzięki czemu nie tylko mogą realizować swoje taneczne marzenia, ale również rozwijać się i wyrastać na wspaniałych, wartościowych ludzi. Zajęcia prowadzone w małych grupach, kameralnej i przyjaznej atmosferze pozwalają nam na traktowanie każdego ucznia indywidualnie i zapewnienie mu możliwie najwyższej jakości edukacji tanecznej. Dodatkowo nasi uczniowie mają szansę na współpracę z zespołem baletowym, uczestnictwo w próbach, a czasami nawet spektaklach. Uczniowe klas baletowych zdają semestralne oraz roczne egzaminy z tańca klasycznego oraz technik uzupełniających. Wszystkie zajęcia i lekcje odbywają się na naszych salach baletowych na ul. Pieskowa Skała 15 na Mokotowie.

ed4