Konkurs baletowy w Zagrzebiu – fotorelacja

Witajcie,

Już wróciliśmy z konkursu baletowego, w którym brały udział dwie tancerki Les Ballets de Pologne (jedna to uczennica Klasy 3 naszej Szkoły). Dziewczyny zdawały każdego dnia relacje na Instastory na naszym Instagramie, ale większość zdjęć już przepadła. W związku z tym mamy dla Was fotorelację z całego wyjazdu! Zaczynamy!

Pierwszy dzień poświęciłyśmy głównie na małe zwiedzanie i zorientowanie się gdzie co jest. Wieczorem była rejestracja w hotelu.

Zag1

Tutaj znajdowało się boczne wejście, którym na co dzień wchodzą pracownicy teatru, a w dniach konkursu – uczestnicy. Budynek Teatru Narodowego z zewnątrz nie robi wielkiego wrażenie, nie jest to duży obiekt, ale wewnątrz…jest co podziwiać!zag9zag8Zagrzeb jest bardzo przyjaznym miastem, ludzie są bardzo mili, pomocni i życzliwi. Na ulicach możemy znaleźć mnóstwo kawiarni serwujących kawę, napoje oraz desery a także restauracje z pysznym i nie drogim jedzeniem.

Zag2

Drugi dzień rozpoczął się lekcją o 10:00 w HNK (Chorwacki Balet Narodowy). Uczestników w konkursie było około 70, ale na lekcji zjawili się nieliczni – około 20 osób (do końca zostało może z 6), większość z kategorii seniorskiej – szkoda, że tak mało, ale my miałyśmy wspaniałą lekcję na wielkiej sali z akompaniatorem. Później rozpoczęły się próby kategorii juniorów. Juniorzy musieli zaprezentować 2 wariacje klasyczne. Zosia tańczyła wariację Gulnary z 2 Aktu „Korsarza” oraz wariację wieśniaczki z baletu „Giselle” ( z pas de deux w akcie 1). Każdy z juniorów miał tylko 5 minut na przećwiczenie wariacji, ale były też momenty kiedy wszyscy mogli być na scenie i przyzwyczaić się do podłogi, zrobić rozmieszczenia…

Zag4

zag5

 

zag6

Po próbie przerwa na obiad, basen i odpoczynek (w hotelu miałyśmy spory basen wewnętrzny, saunę oraz siłownię do dyspozycji)…

zag7

I znów powrót na scenę, tym razem na próbę kategorii seniorskiej o godzinie 20:00. W tej kategorii uczestnicy musieli zaprezentować dwie wariacje klasyczne oraz modern w drugim etapie. Natalia tańczyła wariację Kitri ze snu (Dulcinea) z 2 aktu ‚Don Kichota’ oraz wariację z baletu ‚Paquita’, jako modern własną choreografię ‚Gossamer’ czyli po polsku ‚Babie Lato’ do muzyki Michała Lorenca.

zag10

Następny dzień to dzień konkursu. Juniorzy rozpoczynają o 10:00 więc o 9:00 zjawiamy się w garderobie i szykujemy…

zag12

Przed rozpoczęciem można jeszcze raz wejść na scenę i przećwiczyć elementy swoich wariacji. Był tłok, ponieważ w kategorii juniorskiej udział brało udział aż 46 tancerzy z różnych krajów, najwięcej z Chorwacji, Belgii, Ukrainy, ale również USA, Japonii, Korei, Rosji…

zag11

Zosia2Zosia1

Kategoria juniorska zakończyła się około godziny 14:00. Po 3 godzinach przerwy, o 17:00 rozpoczęła się kategoria seniorska, najpierw wariacje klasyczne, później modern. W tej kategorii brało udział już znacznie mniej tancerzy, bo około 25.

Zuk 3b

Zuk 6a

Žuk modern 2a

Žuk modern 4a

Następnego dnia wieczorem odbyła się Gala oraz wręczenie nagród :)

zag14

Nasze tancerki oraz Irek Mukhamedov po Gali – wspaniały tancerz i Przewodniczący Komisji Jury w konkursie.

zag13

A po Gali bankiet i powrót do domu następnego dnia!

Dajcie znać czy podobają Wam się wpisy tego typu. Jeśli tak to będziemy przygotowywać ich więcej :)

1-12 sierpnia jesteśmy w Chinach na następnym konkursie baletowym…może chcielibyście się dowiedzieć jak wygląda to poza Europą:)?

A od 13 sierpnia zapraszamy na warsztaty baletowe – więcej info w zakładce WAKACJE 2018 <3!

Do zobaczenia!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>