Premiera „Giselle” już 26 listopada

Jesteśmy już po otwarciu sezonu i pierwszym spektaklu „Córki źle strzeżonej”. Bardzo Wam dziękujemy za przybycie i ogromne wsparcie – wspaniale było tańczyć dla takiej widowni!

22810181_1509083312513074_226673711_o

Nasi tancerze i uczniowie spisali się wspaniale – tym bardziej, że był to w wielu przypadkach ich pierwszy spektakl z nami – mieliśmy więc kilka udanych debiutów. Po raz pierwszy też tańczyliśmy na scenie Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Głębockiej 66. Mamy nadzieję, że Wam również przypadła do gustu widownia i scena.

Teraz przygotowujemy się do bardzo ważnej dla nas premiery baletu „Giselle”, którą zatańczymy już za niecałe 5 tygodni, bo 26 listopada o 15:00 w Białołęckim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Was do obejrzenia, ponieważ jest to balet bardzo rzadko wystawiany w Polsce, a na liście baletów romantycznych zajmuje najwyższą pozycję.

„Giselle” to balet w dwóch kontrastowych aktach opowiadający historię wiejskiej dziewczyny o imieniu Giselle, która zakochuje się w chłopaku ze wsi. Nie wie jednak, że młodzieniec to nikt inny jak książę Albrecht  w przebraniu wieśniaka, który jest już zaręczony z księżną Batyldą. Dziewczyna z rozpaczy wpada w obłęd i umiera na zawał serca…

W akcie drugim przenosimy się na cmentarz, do Królestwa Wił – dziewcząt, które zmarły z powodu nieszczęśliwej miłości. Nie darują one życia żadnej istocie, która stanie na ich drodze. Nie zdaje sobie z tego sprawy Albrecht, który zrozpaczony przybywa na cmentarz odwiedzić mogiłę Giselle. Wiły otaczają młodzieńca i zmuszają go do tańca aby ten umarł z wyczerpania. Przybywa jednak nowa wiła – Giselle, która staje w jego obronie. Jeśli chcecie poznać zakończenie tej historii zapraszamy Was już 26 listopada o 15:00!

Warto zobaczyć „Giselle”, ponieważ tego baletu nie spotkacie często na scenie, a zdecydowanie jest to jedna z najpiękniejszych pozycji jakie zostały stworzone. Polecamy zarówno małym jak i dużym :)!

Bilety są dostępne na:

EBILET oraz GROUPON

DSC_5403

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>