Zapisy do Szkoły Baletowej – mały przewodnik

 

Kochani,

Mamy nadzieję, że wakacje spędziliście (lub jeszcze spędzacie) wspaniale. Nie mniej jednak zbliżają się one ku końcowi i wielu z Was planuje zapisać się na zajęcia w naszej Szkole. Tutaj kilka wskazówek jakie zajęcia wybrać oraz propozycji dla każdego z naszych uczniów :)

Tak prezentuje się nasz (mamy nadzieję, że już ostateczny) grafik zajęć na rok szkolny 2017/2018!

grafik 20178

1 – DZIECI 3-7 LAT na poziomie początkującym lub średniozaawansowanym zapraszamy na zajęcia w poniedziałki (16:30-17:15), piątki (16:00-16:45) – dla dzieci troszkę starszych (4-7 lat), soboty (11:00-11:45). Zajęcia dla dzieci są połączeniem zabawy z tańcem. Lekcja składa się z rozgrzewki, rozciągania, ćwiczeń wzmacniających, nauki podstawowych pozycji baletowych, ćwiczeń rytmicznych, zabaw i gier taneczno-ruchowych oraz improwizacji. Nie wymagamy żadnego wcześniejszego doświadczenia. Można wybrać ilość zajęć, na jakie dziecko uczęszcza w tygodniu. Na zajęciach dla najmłodszych dzieci obowiązuje strój: różowe body, spódniczka, rajstopki oraz baletki (nie przychodzimy w skarpetkach ani boso ze względu na bezpieczeństwo!)

2 – DZIECI 6-10 LAT, które chciałyby rozpocząć naukę tańca klasycznego bardziej na poważnie, marzą o występach na scenie w przyszłości oraz profesjonalnej nauce baletu zapraszamy do KLASY 1 (poniedziałek 17:15-18:15 oraz środa 16:30-17:30). Mile widziane są dzieci, które już uczęszczały na zajęcia taneczne, ale zapraszamy także utalentowane dzieci, które baletu nigdy się nie uczyły. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (nie ma możliwości chodzenia raz w tygodniu), dodatkowo w niektóre weekendy mogą odbywać się próby do spektakli lub koncertów, na które uczniowie muszą uczęszczać (w przeciwnym wypadku uczeń nie będzie występował). Na zajęciach obowiązuje ściśle określony strój przez pedagoga (ustalony na początku września).

3-DZIECI i MŁODZIEŻ 7-16 LAT mającą już styczność z tańcem klasycznym (także z techniką pointe) zapraszamy do KLASY 2 ( KLASA 2 A (dzieci 7-12 lat wtorki i czwartki 17:30-18:45) oraz KLASA 2 B (młodzież 9-16 lat poniedziałki 18:15-19:30 i soboty 9:45-11:00). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (nie ma możliwości uczęszczania raz), dodatkowo w niektóre weekendy będą odbywać się próby do spektakli oraz koncertów, na których uczniowie muszą być obecni (w przeciwnym razie nie będą występować). Na zajęciach obowiązuje ściśle określony strój. Zapisanie dziecka do klasy 2 możliwe jest tylko i wyłącznie po wcześniejszej audycji (lekcji próbnej, obejrzeniu dziecka, jego umiejętności oraz zdolności).

4-MŁODZIEŻ 11-20 LAT, która naukę tańca klasycznego traktuje bardzo poważnie, w przyszłości chciałaby być związana z tańcem zapraszamy do KLASY 3. W klasie 3 każdy uczeń ma indywidualnie ustalany plan zajęć (od 4 do 6 dni w tygodniu), wszyscy uczniowie biorą udział w spektaklach oraz koncertach (jako tancerze Les Ballets de Pologne). Na zajęciach Klasy 3 obowiązuje określony strój (piątek 16:45-18:30 oraz niedziela 11:00-12:15), na inne zajęcia dodatkowe oraz uzupełniające uczniowie mogą mieć dowolny kolor kostiumu. Przyjęcie do Klasy 3 jest możliwe tylko po okresie próbnym (uczęszczanie do naszej szkoły przez czas próbny 1-2 tygodnia lub na warsztaty) dzięki którym będziemy mogli obejrzeć kandydata i zdecydować o jego przyjęciu.

* WSZYSTKIE KLASY mają egzaminy semestralne oraz końcowe z tańca klasycznego oraz technik uzupełniających (jeśli na takie uczęszczają)

*STRÓJ obowiązujący w klasach będzie ustalony na początku września

* JEŚLI PRZEKROCZYLIŚCIE GRANICĘ WIEKU a chcielibyście chodzić do klasy baletowej nie zniechęcajcie się. Prosimy o kontakt z nami.

5-MŁODZIEŻ i DOROŚLI, którzy jeszcze nie mieli styczności z tańcem klasycznym zapraszamy do grup początkujących i podstawowych (środa 17:30-18:30 i niedziela 10:00-11:00). Nie wymagamy żadnych umiejętności, rozciągnięcia, znajomości nazw czy kroków, nie ma też żadnych wymogów co do stroju. Na pierwsze zajęcia weźcie ze sobą wygodne ubranie (dres lub legginsy i top czy t-shirt oraz baletki, ew. skarpetki) i to wystarczy! Do tych grup zapraszamy osoby już od 9 roku życia, nie ma górnej granicy :)

6-MŁODZIEŻ i DOROŚLI na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym zapraszamy na zajęcia we wtorki 18:45-20:00, czwartki 19:15-20:30 i soboty 11:45-13:00. Można chodzić na wybrane zajęcia raz, dwa lub trzy razy w tygodniu, strój na zajęciach jest dowolny. Na te zajęcia zapraszamy również uczniów klas 2 B i 3 jako dodatkowe lekcje.

*WSZYSCY UCZNIOWIE naszej Szkoły mogą wybrać dodatkowe zajęcia uzupełniające z point oraz stretchingu na odpowiednim dla siebie poziomie (doradzi Wam prowadzący). Dla uczniów klasy 2 i 3 niektóre z zajęć uzupełniających mogą być obowiązkowe.

zapisy3

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>